Babišova veselka: Kampaň nebo účelovka?

KOMENTÁŘ MH: Andrej Babiš (ANO) měl v sobotu veselku s partnerkou Monikou. Na jejich svatbě nechyběl ani nejpopulárnější hitmaker vůbec, Michal David. Pomyslným výsměchem těm, které tato událost zlákala, budiž zrcadlo ze svatby s nápisem "Děkujeme, že nesdílíte náš významný den na sociálních sítích". Na facebooku Babiše přitom visí 141 svatebních fotek. Tak byla nebo nebyla to účelovka?

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Andrej Babiš si v sobotu řekl ano se svou partnerkou Monikou, veselky se účastnil i hitmaker Michal David

141 fotek ze svatby někdejšího vicepremiéra Andreje Babiše na facebooku. Ano, pokud se podíváte na jeho profil, dozvíte se, jakou dekoraci manželka Monika vybrala, uvidíte i veškerá zákoutí celého areálu multifunkční farmy Čapí hnízdo. Mimochodem jde o tu farmu, na kterou měl získat podvodně dotace. 

Hlášky Babiše, kterými častuje svoje kritiky, už zlidověly. Kromě "za všechno může Kalousek" jsou jeho oblíbenými slůvky "kampaň" a "účelovka". Český volič by si po monstrózní veselce měl klást otázku, jestli právě nebyl svědkem takové účelovky. Možná, že ne, "prostě" si jen dva lidé vyznali lásku a stvrdili ji manželstvím. A nebo také ANO, ono se ve světle neustálých dohad, co vlastně je a co už není volební kampaň, běžný volič lehce ztratí. 

Pokud přistoupíme na tezi, že primárně o součást kampaně nešlo, přesto musíme uznat, že šlo o výtečný krok. O veselce informovala téměř všechna relevantní média, vzbudila obrovský zájem, dokonce zaujala i Babišovy odpůrce. Kolona protestujících se na sebe snažila upozornit tlampači s kritikou Babiše. Na to Babiš novinářům opáčil, že mu je to jedno, že jde jen o lidi, kteří nejsou ochotni diskutovat. Podobná argumentace často zaznívá z úst prezidenta Zemana, a ten přeci také nedělá žádnou kampaň. Ne, určitě ne, pořad na jisté televizi přeci nemůže být kampaní. 

Dobře, pozornost médií už máme. Teď ji nějak udržet a oslovit lidi. Kdo je po Karlu Gottovi (Gott byl pozván, ale kvůli dovolené se neúčastnil) druhou nejvýznamnější tváří českého showbyznysu? Michal David. "Sem s ním!". Céčka, Decibely lásky, Každý mi tě lásko závidí... Romantika. Nostalgie. Texty nejpopulárnějšího hitmakera by možná někteří posluchači označili za klenot české hudební scény. Možná si to myslí i koncern Agrofert, loni Davidovi zasponzoroval písňový film Decibely lásky, David na oplátku zakoncertoval Agrofertu. Co na tom, že film kritici ztrhali a v Československé filmové databázi se jedná o 46. nejhorší film vůbec, do kina na něj přišlo přes 130 tisíc lidí.  

Fotografie Michala Davida s Andrejem Babišem zajisté utuží vztah jeho voličů s hnutím ANO. David v rozhovorech často adoruje dobu minulou, jeho texty jsou chytlavé a jednoduché. Posluchači (a i filmoví diváci) si rádi u jeho děl odpočinou po náročném dni v práci, vypnou a nepřemýšlí. Kdo by také ne. Sázka na Davida se Babišovi (nebo jeho marketingovému týmu) určitě vyplatí. Pomyslným výsměchem těm, které tato událost zlákala, budiž zrcadlo ze svatby s nápisem "Děkujeme, že nesdílíte náš významný den na sociálních sítích". A znovu jsme u těch 141 fotek...

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman hájí Malou: Vyjádření o Babišově stíhání nebylo šťastné. Fiala to…

24.06.2018 15:51 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že někdejší vyjádření kandidátky ANO na ministryni…

Minisummit k migraci? ODS i ČSSD souhlasí s Babišovou neúčastí, Zeman si…

24.06.2018 14:41 Praha - Předsedové ODS Petr Fiala a ČSSD Jan Hamáček souhlasí s rozhodnutím premiéra Andreje Babiše…

Takových to bylo keců, jak to Babiš myslí dobře, naštval se známý novinář

24.06.2018 14:16 Aktualizováno Praha - Investigativní novinář Jaroslav Kmenta patří k těm, kteří opakovaně kritizují premiéra…

Moderátorka ČT práskla pikantní detaily: Kalousek je vtipný, ale je to…

24.06.2018 14:11 Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama