Jak se vypořádat s migranty? Příkop, hliněný val, ozbrojenci na hranicích. Nemůžeme vzít každého, kdo hledá lepší život, volá Babiš

Praha – Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se na sociálních sítích zabývá migrační krizí. Přiměl jej k tomu prý e-mail manželu Svobodových, kteří se jej na toto téma ptali.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

„Z toho, co tady v České republice stojí jeden migrant, by při ekonomické pomoci migrantům v muslimských zemích nebo v jejich demilitarizovaných územích bylo možné pomoci stovkám migrantů. Kolika lidem by se tedy pomohlo, kdyby pomoc směřovala do jejich zemí?” cituje Babiš z e-mailu.

Babiš obratem připomíná, že byl první český politik, který navrhoval, aby se Evropa spojila a problém migrace řešila jako celek. „ A to bylo ještě předtím, než se vůbec o migrační krizi začalo mluvit v televizi. Dokonce jsem se tehdy potkal s tajemníkem NATO a řekl jsem mu svůj názor: že potřebujeme Evropskou armádu, a že lodě NATO mají bránit hranice Evropy na moři,“ píše na svém profilu.

Od té doby se podle něj stala řada otřesných věcí, další nás prý ještě čekají. „My ale máme možnost zabránit tomu, aby se stávaly u nás. Doteď jsme totiž nedovolili žádný masivnější příliv migrantů. Nám se po republice nepohybují “osamělí vlci” připravení udeřit jako ve Francii, Anglii, Německu… A když budou naše tajné služby fungovat, jak mají, tak máme reálnou šanci své bezpečí uhájit - bezpečí, o kterém se může státům na západ od nás leda tak zdát,“ tvrdí.

Odkazuje také na svou knihu „O čem sním, když náhodou spím", kde se migrací také zabývá. „Podle mě by měla být Evropská unie jako stará slovanská nebo keltská vesnice. Uvnitř ní lidi obchodují, navštěvují se, pomáhají si. No, taky se někdy hádají. Normální život. Dneska se tomu říká volný pohyb zboží, služeb, kapitálu a osob. Ale za posledním stavením to končí. Palisáda, příkop, hliněný val. Hranice. Tahle naše vesnička nemůže ubytovat každého, kdo hledá lepší život. Na to není dost velká. Pohostinnost nabídne jen tomu, kdo může přispět ostatním. Vesnici chrání ozbrojenci, kteří jsou dobře vyzbrojeni a vycvičeni. A když je cizinců na hranicích příliš a mávají sekyrami, tak jdou pomoct i odvážní obyvatelé. To znamená všichni,“ píše Babiš.

Připomíná také, že do Evropy proudí tisíce lidí, kteří utíkají před válkou v Sýrii a v Libyi. „Jediné řešení je mír v těchto zemích, rekonstrukce formou Marshallova plánu a návrat uprchlíků domů. Že bychom jim otevřeli hranice, problém nevyřeší. Naopak. Zadělali bychom si na daleko větší. Ohrozili bychom svoje bezpečí a náš dosavadní způsob života. Češi a české firmy by si měli vybrat, kdo bude u nás žít a pracovat. A pokud někdo chce, musí se přizpůsobit našim zvykům a způsobu života. Proto odmítáme kvóty a vydírání Bruselu. Migrační politiku chceme stejně, jako ji mají v Kanadě, ve Spojených státech a v Austrálii, kde si sami vyberou, koho k nim pustí,“ dodává.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trestně stíhaný Babiš se sám jmenoval koordinátorem boje s korupcí. Srab a…

17.07.2018 10:13 Aktualizováno Praha – Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se stal předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s…

Ovčáček se naštval: Ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Pražská kavárna…

17.07.2018 09:13 Praha - Summit v Helsinkách, na kterém se setkali šéf Kremlu Vladimir Putin a americký prezident…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 08:28 Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama