Czexit? Češi, připravte se. Nastal čas EU opustit, hlásá Klaus

Praha - Exprezident Václav Klaus ostře zareagoval na řízení Evropské komise vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli nenaplňování dohodnutých unijních kvót pro přijímání uprchlíků. Podle něj nastal čas začít se připravovat na to, že Česká republika Evropskou unii opustí.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Václav Klaus

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót.

Na jednorázovém dvouletém programu přerozdělení až 160.000 žadatelů o azyl nacházejících se v Itálii a Řecku se unijní státy shodly přes odpor ČR a některých dalších zemí v roce 2015.

Splněn by měl být v září, ale doposud si unijní státy převzaly celkem jen necelých 21.000 osob, takže závazky plynoucí ze sporného systému přerozdělování migrantů zjevně neplní nejen Česko, Polsko a Maďarsko.

Třem středoevropským zemím pohrozila EU řízením už před měsícem. Česká vláda na to reagovala veřejným oznámením, že se víc nehodlá podílet na programu, který považuje za nefunkční. Komise se proto rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy, a to se nelíbí například bývalému prezidentu Václavu Klausovi.

Ten podle prohlášení, které zveřejnil jeho institut, zásadně a zcela rezolutně protestuje proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestuje také proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

"Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus," píše Klaus.

Odmítá také argument, že musíme „být u toho“, že musíme „být přítomni“ rozhodování, že musíme být v tak zvaném „tvrdém jádru“ Unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, podle něj ale zrovna my nerozhodujeme. Naše přítomnost tak údajně nemá fakticky žádný význam a náš hlas je ignorován, tudíž se  nerozhoduje podle nás, ale o nás.

Klaus následně vyzval Čechy, aby se nenechali vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. "Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou politiku EU jako celek," míní.

Z výše uvedeného podle exprezidenta plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: "Nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit," dodal.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama