Zemský škůdce a viceprezident Ovčáček znovu na Hradě? Historik by je poslal na „vysočinský kačák“

Praha - Novinář a historik Petr Kučera předpovídá, že ať už Miloš Zeman obhájí prezidentský mandát, nebo ho někdo vystřídá, půjde o dobu postzemanovskou. Ta prý bude specifická tím, že se Hrad bude očišťovat od špíny, kterou tam Zeman a jeho tým zavlekli. Prezidentova mluvčího navíc ironicky nazývá viceprezidentem.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Pražský Hrad

Novinář a historik Petr Kučera promluvil o tzv. době postzemanovské, tedy době, kdy na Hradě už bude zcela jiná osobnost. „Nechci tvrdit, že Miloš Zeman nastávající volby nevyhraje. Dost možná, že lid dopustí a motyka spustí a budeme ho tam mít i s viceprezidentem Ovčáčkem dál. A že se prodlouží doba čekání na Mynářovu prověrku,“ píše Kučera.
„Jenomže i když se stane to neštěstí a zvolíte si „zemského škůdce“ znovu, přesto to, co po jeho zvolení přijde, bude také už postzemanovské éra,“ míní.

Historik zpochybňuje výroky některých lidí, kteří tvrdí, že Zeman býval inteligentní. Podle něj ani brilantní paměť, ani obratnost citací na inteligenci nezakládá. „Nicméně i ta paměť už zmizela kdesi vlevo dole a z vtipných citací se staly donekonečna opakované rádoby „bonmoty“ dokola přežvýkávané na náměstích. Na každém rynku mele Zeman to samé,“ dodává historik na svém blogu serveru Aktuálně.cz.

Kdyby prý byl Zeman přeci jen zvolen i podruhé, nebude už schopen řádné vykonávat funkci hlavy státu. „Problém je ale zásadnější: droga, která je pohonem Zemanova života je daleko ničivější, návykovější a depresivnější než C2H5OH; zdroj energie Miloše Zemana, jeho životní doping, vnitřní bratříček, řídící jeho kroky a dodávající jim intenzitu, je čiré egoistické Zlo,“ píše doslova Kučera.

Těžké bude prý postzemanovské období tak jako tak. Komplikovaný bude zejména „úklid na Hradě“, v zemi a lidech, „vysmýčení špíny“, které tu bude po skončení vlády Zemana hora. „Augiášův chlív je proti tomu salón po večírku dívčí školy,“ dodává. Pokud se Zeman na Hrad znovu probojuje, tak prý sice nebude škodit tak reálně jako dosud, protože už nebude tak silný.

„Rozumní politici, politologové a právníci by se měli začít zabývat tím, jak upravit ústavu tak, aby nucený odchod mentálně a fyzicky nemohoucího tvora, tohoto krále Ubu moderních českých dějin, způsobil zemi co nejmenší škody. Optimální by ovšem bylo, kdyby ti „nenormální“, kteří v sedm ráno už nespí, a důchodci, kteří si umějí spočítat, co by jim přinesl nemocniční poplatek, vzali rozum do hrsti, a Miloše Zemana ve volbách poslali s vyškoleným plavčíkem povalovat se v člunu na vysočinském kačáku,“ uzavírá svou myšlenku Kučera.

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké

24.06.2018 12:36 Praha - Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké. Dvojnásobnou…

Zeman: Babiš nenavrhl Pocheho do čela diplomacie. Vláda by mohla být…

24.06.2018 12:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že mu premiér Andrej Babiš (ANO) nenavrhl Miroslava Pocheho do…

Kmenta se rozjel: Takových to bylo keců, jak to Babiš myslí dobře.…

24.06.2018 12:32 Praha - Investigativní novinář Jaroslav Kmenta patří k těm, kteří opakovaně kritizují premiéra…

ČSSD padá ke dnu. Je na hranici pro vstup do Sněmovny, ukázal průzkum

24.06.2018 12:17 Praha - Podle průzkumu agentury Phoenix Research by nyní ČSSD získala ve volbách pouhých 5,4…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama