Zemanovci natočili video. Prezident prý musí mít v Parlamentu spojence

Praha - Strana práv občanů (SPO) pod vedením senátora Jana Veleby se připravuje na podzimní volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně tak na internet vypouští videa, na kterých se členové strany vyjadřují k politickým otázkám. Strana, která před několika lety vypustila z názvu slovo "Zemanovci", ho pomalu oprášila.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Jan Veleba /SPO/, předseda strany

"V nedávném rozhovoru pro deník Právo prohlásil premiér Sobotka, že jeho vizí je Česká republika bez Miloše Zemana. My naopak říkáme, že naší vizí je Česká republika právě bez Sobotky, Kalouska a dalších politických dobrodruhů. Odmítáme takové vize člověka, který by měl sám vysvětlovat mnohé, jako například problematiku OKD či své poslanecké náhrady," pouštějí se do premiéra tři představitelé SPO v čele se senátorem Janem Velebou na videu, které zveřejnili na svém facebookovém účtu.

"Jsme přesvědčeni, že řada sympatizantů Sociální demokracie a české levice nemá koho volit. Strana práv občanů, kterou prezident Miloš Zeman založil, je připravena hájit nejen prezidenta, ale být právě tou levicovou alternativou pro vás," dodávají. Následně se předseda strany ptá: "Proč právě Strana práv občanů – Zemanovci? Protože Miloš Zeman potřebuje v Parlamentu spojence, váš hlas Straně práv občanů Zemanovcům je hlasem prezidentovi republiky Miloši Zemanovi," dodává rázně. Následně se v pozadí rozezní první tóny Smetanovy Vltavy. 

"...ale funguje to.Vypadají jako naprdnutí trochu připití tatíci, a to se naprdnutým tatíkům a jejich mamkám bude líbit. Není síla. Bohužel," píše k videu jeden z komentujících.

Na videu je zajímavé především to, jak představitelé SPO stranu nazývají. Slovo Zemanovci totiž subjekt z názvu vypustil v roce 2014 na mimořádném sjezdu strany v Praze. Čestným předsedou je však i nadále současná hlava státu. Zemanovci měli sjezd i v letošním roce, na kterém Veleba obhájil předsednické křeslo, mezi řadovými místopředsedy figuruje i poradce Zemana Martin Nejedlý. Strana chtěla původně do voleb společně s Okamurovou SPD, s kterou úspěšně kandidovali v loňských krajských volbách.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama