Čeští politici předvádí absurdní divadlo. Sobotka zapůsobil, Zeman přepálil, míní politolog.

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka v úterý oznámil demisi celé vlády, dnes je z toho jen návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše. Do toho přišla fraška na Pražském Hradě v režii prezidenta Miloše Zemana. Čeští politici podle politologa Jana Kubáčka v posledních dnech předvádí absurdní divadlo.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka 38. sjezd České strany sociálně demokratické

"Spoustě lidem to splývá a přijde jim to jako naprosto absurdní divadlo a dění bez konce," shrnul dění uplynulých dnů Kubáček. Sobotkovi, který u veřejnost zpravidla nebudí emoce, se podle něj podařilo zapůsobit.

"Mnozí to interpretují tak, že Bohuslav Sobotka si jde za svým, nenechal se zastrašit a jeho postoj začíná být srozumitelný. V podstatě už čelí nejen Andreji Babišovi, ale také Miloši Zemanovi," popsal.

Sobotkův hlavní oponent Babiš začíná podle Kubáčka pociťovat dopad nevyjasněných obvinění. Během středy se Babiš objevil v řadě médií, kde reagoval i na nejnovější kauzu. "Bylo vidět, že mu to je nepříjemné. Obává se, aby se neobjevily nějaké další nahrávky," hodnotil Babišova vystoupení politolog. "Na rozdíl od polozapomenutého Čapího hnízda a dluhopisů, které jsou složité, je ovlivňování novinářů věc, kterou si dokáže představit každý," uvedl.

Změnu názoru ohledně podání demise, může Sobotka podle Kubáčka u voličů obhájit, pokud už se bude své pozice držet a vysvětlovat ji. "Pokud za ním bude stát i sociální demokracie a bude ho podporovat, může začít získávat," odhadl politolog. "Miloš Zeman to zbytečně přepálil. I část levicového voličstva Miloše Zemana to může odradit a může to odradit i umírněné voliče, kteří jsou klíčoví ve druhém kole voleb," poznamenal.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama