Zoufalý Sobotka táhne Česko do bahna, spustil Ovčáček. TOP 09 to vidí jinak

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) demisi podávat nebude a chce naopak z vlády vyhodit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je prý zatížen podezřeními, že neodváděl daně a že úkoloval novináře v médiích. Další názorový obrat předsedy vlády už komentuje Hrad.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jiří Ovčáček

"Názory mění B. Sobotka takřka každou hodinu. Takže raději počkáme, zda si svůj nejnovější přemet zase nerozmyslí," napsal Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana. V dalším příspěvku na twitteru poznamenal, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. "Zoufalý premiér se právě snaží stáhnout do bahna celou republiku," napsal.

V České televizi Ovčáček řekl, že se Zeman Babiše zeptá, zda se chce stát mučedníkem. Reagoval tak pravděpodobně na Sobotkova slova ze začátku týdne, který řekl, že Babiše nechce odvolat, protože by se stal mučedníkem. Prezident bude podle Ovčáčka postupovat uvážlivě a ve prospěch České republiky.

Sobotka podle šéfa poslanců KSČM Pavla Kováčika neměl zřejmě všechny své kroky promyšlené s ohledem na současnou situaci a ústavní právo. "Očekáváme, že situace nebude klidná," řekl ČTK. Návrh na odvolání Babiše (ANO) z vlády podle něj neznamená, že ho prezident přijme a premiérovi vyhoví. KSČM trvá na názoru, který prezentovala už v lednu, že současná koalice už nemůže nic nového přinést a že nejlepším řešením by byly předčasné volby.

"Pan Sobotka předvádí absurdní divadlo. Vůbec si neumím představit, že by takovýto člověk mohl vést dál vládu. Je to opravdu cirkus maximus," komentoval nové Sobotkovy kroky pedseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek  Černoch. O svých krocích, které chtěl učinit, měl premiér podle něho informovat ministry, poradit se s prezidentem Milošem Zemanem a stát si za nimi. "Co můžeme čekat zítra?" tázal se Černoch.

"Člověk, který mění názor každých deset minut, si myslím, že by neměl být premiérem naší země," uvedl Jaroslav Faltýnek, místopředseda ANO. Podle něj se bude muset vedení hnutí ANO sejít a zjistit, co vlastně lídr sociální demokracie chce, protože mění názor každý den. Se sociální demokracií by pak měli jednat například na koaliční radě ve středu ráno. Zatím se premiér podle něj s Babišem, aby ho o odvolání informoval, nesešel.

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek na facebooku uvedl, že TOP 09 od počátku tvrdí, že podáním demise by Sobotka moc v zemi předal Zemanovi. "Od začátku říkáme, že se měl premiér alespoň pokusit Andreje Babiše nejprve odvolat. Zdá se, že to premiér konečně pochopil. Přestože jsme v opozici, může počítat s naší podporou," napsal.

Europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil na twitteru uvedl, že Sobotka po třech dnech neustálých změn názorů udělal to, co už se mělo stát dávno. "Teď je míč na straně Zemana," dodal.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama