Topolánek, Nečas, Kalousek, Zeman a jeho fanklub, Paroubek... Poslanec účtuje s politiky

Praha - Poslanec za ČSSD Antonín Seďa se zastal strany před prezidentem Milošem Zemanem a expremiérem Jiřím Paroubkem, kteří v posledních dnech na sociální demokraty útočí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Antonín Seďa /ČSSD/

Poslanec tvrdí, že v naší zemi se úspěch neodpouští nebo se závidí. "Vzpomínám si na boj o předsednické křeslo ČSSD mezi B. Sobotkou a M. Haškem. Tyto dva tábory se do sebe zaklesly a výsledkem bylo značné oslabení sociální demokracie. To samé učinil J. Paroubek, který neunesl vynucený odchod z ČSSD poté, co nesestavil vládu. Založil novou politickou stranu LEV 21, ale neuspěl," uvedl na webu strany s tím, že od té doby svými komentáři útočí na demokraticky zvolené vedení strany.

Prezident Zeman to ale prý pojímá daleko rafinovaněji. "V rámci neshod s vedením sociální demokracie založil nejprve svůj fanklub, který poté přetvořil na SPOZ. Ve snaze ovlivnit ČSSD podporoval kandidaturu M. Haška na předsedu strany, tak jako podporoval své věrné uvnitř sociální demokracie. A výsledkem byl opět pokles preferencí," vysvětlil.

Nejviditelnějším počinem byla podle něj Lánská schůzka po volbách v roce 2013, která měla znemožnit, aby se Sobotka, coby předseda ČSSD, stal předsedou vlády. "Poté, co se členská základna i široká veřejnost postavila za předsedu sociální demokracie, pokračuje M. Zeman s politickým okopáváním kotníků. A tohle chování graduje s blížícími se volbami do krajských zastupitelstev a třetiny senátu. A také s blížícím se termínem nadcházejícího volebního sjezdu ČSSD. Prostě se příznivci pana prezidenta i odpůrci B. Sobotky opět houfují. Zřejmě si pramálo uvědomují, že hrají v dresech soupeřů a dávají si góly do vlastní branky," podotkl.

Je to ale prý marné. "Jakoby bývalí předsedové i členové sociální demokracie přestali vnímat politický obsah a opět, jak je dobrým zvykem, vše řešili personálně. Přitom to byla ČSSD, bez jejíž pomoci by se M. Zeman nestal prezidentem. Je to ČSSD, včele se svým předsedou, na které stojí a padá největší díl zodpovědnosti za koaliční vládnutí. A že si tato vláda nepočíná vůbec špatně, hovoří nejen ekonomické úspěchy a růst HDP, ale i pokles nezaměstnanosti, prosazovaná sociální politika či postupný růst životní úrovně obyvatel. A to prosím nehodnotím já sám, ale nezávislí odborníci," tvrdí poslanec.

"Pan prezident i řada politiků, zneužívající problémů s migrační krizí, musí vědět, že při pohledu na současnou situaci v České republice, je strašení spíše virtuální realitou. Vláda si od samého počátku počíná odpovědně, a to zejména z pohledu zajištění bezpečnosti občanů. Demokratická část politického spektra je proto ve vztahu k řešení migrační krize jednotná. A to bez ohledu na to, zda se jedná o levicovou ČSSD, či pravicovou TOP 09. Prostě populisté nemající vládní zodpovědnost zkouší vše, na čem by se zviditelnili. Zejména proto, že jim ujíždí pomyslný politický vlak. A také ke škodě reálného řešení těch problémů, které tíží naše spoluobčany nejvíce a které jsou šířením strachu poněkud odstaveny mimo zájem veřejnosti," dodal.

Přiznává, že sice neví, co je snahou vnitřní opozice uvnitř ČSSD, pana prezidenta či bývalého předsedy sociální demokracie, ale obává se, že úspěch strany v nadcházejících volbách to nebude. "Kde jsou ty časy, kdy M. Zeman podporoval politiku, kterou sám, ještě nedávno prosazoval. Opravdu mne mrzí, že celá demokratická levice netáhne za jeden konec provazu, protože nechci, aby se opakovalo vládnutí pravicových asociálů. Chápu, že lidé zapomínají na to horší, ale opakovat vládnutí Topolánků, Nečasů, Kalousků a Drábků opravdu nechtějme. A to přesto, že ne vše se současné vládě podařilo tak, jak má ve svém programovém prohlášení," dodal.

"Spojenectví SPO a SPD skončí, pevně věřím, v propadlišti dějin. Tak jako Hnutí proti islámu či další nově vzniklé populisticky zaměřené formace. Lidé by si měli konečně položit otázku, kdo hájí jejich zájmy a zejména, kdo pro ně již něco udělal. A také si na tuto otázku v klidu odpovědět. Rozumím tomu, když se jednou při volbě spálím, ale svou chybu bych neměl opakovat. Politika není divadlo, i když tak někdy vypadá. Je to „setsakramentsky" odpovědná a vážná věc, která rozhoduje o osudech České republiky a jejích občanů. Kdo hraje pouze politické divadlo, se stává pouhým komediantem. Lidé to časem poznají, a to je pouze dobře," uzavřel.

Témata: Seďa, Antonín
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek: Nemocný chlap choré mysli se povaluje v úřadě hlavy státu

21.06.2018 16:18 Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman se na návštěvě Ústeckého kraje opakovaně vyjadřoval k…

Posselt hájí Merkelovou a sepsul české politiky: Skluzavka do komunistické…

21.06.2018 13:43 Mnichov/Praha - Včerejší výroky kancléřky Angely Merkelové ohledně poválečného odsunu sudetských…

Koho vybere ČSSD na ministerstvo zahraničí? I kdyby mi to nabídli, do…

21.06.2018 12:43 Praha – ČSSD stále zvažuje, jak se vypořádat s problémy kolem postavy ministra zahraničí v nové…

Zeman v pátek přijme Pocheho i Hamáčka

21.06.2018 11:45 Praha - Prezident Miloš Zeman v pátek přijme europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), kterého chce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama