Drábku, jsi horší než Goebbles, syčel Škromach

Praha - V pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli jiskřilo. Senátor a bývalý ministr práce Zdeněk Škromach (ČSSD) tam nynějšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) obvinil, že se chová hůře než válečný zločinec a nacista Joseph Goebbles.

Přidejte svůj názor

senátor Zdeněk Škromach (ČSSD)

"Goebbels by proti vám pobledl v hlásání nepravd a lží, zahráváte si s životy a osudy lidí," obvinil ministra práce a sociálních věcí Škromach.

Útočil na něho kvůli vyplácení sociálních dávek. Drábek celou agendu od 1. ledna přesunul pouze na úřady práce a ty tak celý měsíc nestíhaly. Drábek ovšem stále zatvrzele opakuje, že všechno je v pořádku a dávky se k potřebným dostanou a dostaly včas. Za drobná pochybení a problémy, které se vyskytly, ale vyhodil několik svých podřízených.

"Říkáte, že nastaly drobné chyby, nemáte pravdu. Zaměstnance pomlouváte a nejste schopni vytvořit podmínky," vrčel Škromach.

Drábek, který s ním seděl v televizním studiu, však zůstal klidný a útok nechal bez komentáře. Naopak se znovu pokoušel vysvětlit, že celý systém funguje, jak má. "Je skutečností, že v prvních dvou týdnech byly některé dávky vyplaceny duplicitně, ale ten počet je hluboko pod jedním promile. Je to několik desítek případů z 1,5 milionu dávek," řekl v Otázkách Václava Moravce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama