Čistka na Úřadu práce pokračuje!

Praha - Generální ředitel Úřadu práce ČR Jiří Kubeša odvolal ředitele personálního odboru svého úřadu Jaroslava Dvořáka, potvrdil agentuře Mediafax jeho mluvčí Jiří Reichl. Kvůli problémům s vyplácením dávek už přišel o místo ředitel ministerského odboru informatiky a výkonná ředitelka úřadu práce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Reichl uvedl, že šéf centrálního úřadu práce odvolal Dvořáka ve čtvrtek a ten na svém místě formálně skončil o den později. Nyní pro něj instituce bude hledat jiné místo, které může buď přijmout, nebo Úřad práce ČR opustí nadobro.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) už ve čtvrtek uvedl, že ve svých funkcích končí šéf odboru informatiky jeho rezortu René Piták i výkonná ředitelka úřadu práce Alena Králová. Zatímco Pitáka odvolal sám, odvoláním Králové pověřil Kubešu.

Opozice kvůli problémům s vyplácením dávek žádá, aby ve funkci skončil i sám ministr Drábek, ten odejít odmítá. "Všechny lednové dávky byly vyplaceny do konce ledna. To znamená, že byly odeslány na účet nebo odeslány složenky," reagoval ministr na kritiku, že se někteří lidé kvůli zmatkům na úřadech ocitli zcela bez prostředků.

Problematickým vyplácením sociálních dávek, které souvisí s přechodem na nový IT systém, se mají zabývat i koaliční špičky na jednání K9. Premiér Petr Nečas (ODS) se nicméně při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně svého ministra zastal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama