Drábek selhal při vyplácení dávek. Ale potrestá za to své podřízené!

Praha - Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) se chystá kvůli problémům s vyplácením sociálních dávek potrestat některé manažery svého ministerstva a centrálního úřadu práce. Plánuje odvolávání i finanční postihy. Rozhodnout chce do týdne.

Přidejte svůj názor

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

Dodal, že systém nekolabuje a všechny dávky se v lednu stihly vyplatit. Nový systém je terčem kritiky úředníků, odborářů, opozice i koaličních partnerů. Situací kolem dávek se bude dnes večer zabývat vláda. Drábek jí bude své kroky vysvětlovat.

Drábek uvedl, že také on je připraven nést osobní odpovědnost, z funkce se ale odejít nechystá. Je přesvědčen o tom, že se mu jeho reformu daří v rychlém tempu prosazovat. Ministr tvrdí, že nový systém je levnější a změna se musela kvůli nižším nákladům odehrát najednou.

Ministerstvo práce situaci nyní analyzuje. Podle Drábka se posuzuje třeba to, jestli se systémy dostatečně odzkoušely či jestli se dobře připravilo zadání pro dodavatele. Podle výsledku bude ministr dál postupovat. Řekl, že bude odvolávat z funkcí a počítá s finančními postihy manažerů ministerstva i úřadu práce.

Systém vyplácení dávek změnila od ledna Drábkova reforma. Všechny příspěvky a podpory vyplácejí nyní úřady práce.

Mnozí úředníci si však stěžovali, že jsou přetížení a že se vyplácení nedá zvládnout. Objevily se i informace, že několik z  nich kvůli vyčerpání zemřelo. Úřad práce to však rázně popřel a uvedl informace na pravou míru. Zemřel jeden zaměstnanec, ale nemělo to souvislost s jeho prací, nýbrž se zanedbaným žaludečním vředem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama