Drábek: Úřady práce v lednu vyplatily všechny dávky

Praha - Úřady práce stihly v lednu vyplatit všechny dávky. Z chyb, které se v průběhu ledna objevily, vyvodí ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) důsledky, řekl na středeční tiskové konferenci šéf rezortu Jaromír Drábek (TOP 09).

Přidejte svůj názor

Jaromír Drábek (TOP 09), ministr práce a sociálních věcí

"Vyplatili jsme všechny dávky, tedy sto procent. Pokud by se se mnou na podzim Zdeněk Škromach skutečně vsadil, že je vyplatit nestihneme, dnes by prohrál," řekl novinářům Drábek.

Zároveň přiznal, že systém v lednu vykázal některé chyby, na jejich nápravě se ale podle ministra pracuje. "Při rozběhu tak složitého systému, který obsluhuje 8,5 tisíce zaměstnanců, se vždy objeví řada chyb a nedostatků. Z předběžných analýz a z chyb vyvodím konkrétní odpovědnost, a to jak na ministerstvu, tak na Úřadě práce ČR, a to včetně personální odpovědnosti," dodal ministr. Tyto postihy by se měly týkat zejména vyšších manažerů a podle ministra by jim mohly hrozit jak pokuty, tak ztráta místa.
 
Drábek znovu připomněl, že systém ministerstvo přenastavovalo kvůli úsporám, ale také pro zvýšení pohodlí klientů. "Tím, že jsme sloučili výplatu z tří institucí do jedné, přibližujeme agendu občanům," dodal s tím, že sjednocením struktury úřadů práce ušetří stát ročně 200 milionů, sjednocením místa vyplácení potom ještě 800 milionů. Dalších 200 milionů úspor v letošním a ještě větší úspory v letech příštích si potom rezort slibuje od zrušení monopolu jedné firmy na software.

Ministr také znovu potvrdil, že bude o přechodu na nový systém informovat koaliční partnery, aby nedocházelo ke zkreslování informací.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama