ÚP: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo!

Praha - Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) od ledna zahájil svou sociální reformu a mimo jiné převedl veškerou agendu vyplácení dávek na úřady práce. Ty jsou tak nyní vytížené na maximum. Včera se na serveru Týden.cz objevila šokující zpráva, že několik zaměstnanců kvůli extrémní zátěži zemřelo. To však rázně popírá generální ředitelství Úřadu práce ČR.

Přidejte svůj názor

371

Mnozí pracovníci úřadů jsou z nastálé situace zoufalí. "Nejsme schopni řádně naplňovat naše zákonné cíle," píší ve svém prohlášení zaměstnanci z Ostravy a Litoměřic. "Naplnily se nejhorší scénáře," dodávají.

Vše završila zpráva, že jeden ze zaměstnanců úřadu zemřel. "S lítostí vám oznamuji, že vyčerpávající tempo posledních dnů nepřežil náš kolega informatik z úřadu práce v Přerově. Viz parte v příloze. Zemřel 1. 1. 2012 ve věku 45 let," uvedla MF DNES. A úřednice Eva Machačová serveru Týden.cz posléze řekla, že podle jejích informací jsou už i další dvě oběti.

To ovšem rozčílilo vedení Úřadu práce ČR. "Toto kategoricky odmítáme a považujeme podobné argumenty našich zaměstnanců za neetické," uvedl mluvčí úřadu Jiří Reichl.

Proti zavádějícím informacím uvedeným na Týden.cz se ohradil i generální ředitel Jiří Kubeša: "Titulek „Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo“ považuji téměř za šíření poplašné zprávy."

A objasnil, jak to s úmrtími skutečně je. "Při včerejším jednání se zástupci odborářů v Litoměřicích jsem jasně řekl, že jimi zmiňované úmrtí našeho kolegy z Přerova nemá s výkonem práce na Úřadu práce nic společného. Fatální následky pro něj měl zanedbaný žaludeční vřed. Navíc na kontaktním pracovišti pracoval na půl úvazku a nebyl mezi kolegy, kteří se podíleli na testování nového softwaru, tudíž jeho skon nemůže být spojován s nasazováním nových aplikací. Je mi velice líto, že tuto tragickou událost používají někteří zaměstnanci jako argument," prohlásil pobouřeně.

Zároveň dodal, že úřady mají nyní mnohem více práce a zaměstnanci pracují mnohem více než dříve, aby všem příjemcům vyplatili sociální i další dávky. Ale podle něho se vše zvládne. "Jsem přesvědčen o tom, že 1,5 milionu dávek, které máme v lednu vyplatit, bude vyplaceno včas. Již nyní jich je vyplaceno přes 90%," dodal Kubeša.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama