Změny v dávkách na bydlení? Mimořádně zasednou poslanci, lidem prý hrozí chudoba

Praha - Příští týden ve čtvrtek se mimořádně sejde Sněmovna, aby probrala chystané změny při vyplácení příspěvku a doplatku na bydlení. Žádost o svolání poslanců podepsalo přes 40 zákonodárců z klubů KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09 a Starostů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Lidovci chtějí přimět ministerstvo práce k odložení záměru, který by podle nich zvýšil riziko chudoby až u čtvrt milionu domácností, zejména u rodin s dětmi a seniorů.

Svolání schůze neznamená, že se nakonec uskuteční. Poslanci nemusí schválit její program, jak se v tomto volebním období stává. 

Poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský se pokusil zařadit problém příspěvků na bydlení na jednání Sněmovny minulý týden, plénum mu ale nevyhovělo. Už tehdy oznámil, že požádá o svolání mimořádné schůze.

Podle nových pravidel by podle Čižinského dosáhlo na dávky méně lidí. Příspěvky by se navíc neměly valorizovat, neboť podle ministerstva už ceny bydlení nerostou. Doplatky na bydlení by se nově měly vypočítávat pouze z průměrných cen nájmů v obecních bytech, zatímco nyní se do průměru započítávají i komerční nájmy, které jsou vyšší.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci se konečně budou mít dobře? Rozhodne se o jejich budoucnosti

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Tisíc až dva tisíce korun navíc k důchodu je částka, kterou by si nechal každý senior líbit…

V Česku v červnu žilo 457 stoletých a starších

19.07.2018 16:20 Praha - 399 žen a 58 mužů ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy…

Sněmovna schválila změny důchodů. Oslabí zásluhovost

29.06.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o…

Pohroma pro české důchodce? Novela je může uvrhnout do chudoby

27.06.2018 11:11 Aktualizováno Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama