Kalamitní stav v Pardubickém kraji trvá, situace se ale uklidňuje

Pardubice - Kalamitní situace na silnicích v Pardubickém kraji, zejména na Svitavsku a Orlickoústecku, se ve čtvrtek v podvečer uklidňuje. Silničáři spolu s hasiči a policií v odpoledních hodinách zcela zprůjezdnili klíčovou komunikaci I/35 směrem na Moravu, uvádí krajský úřad na svých webových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Problém zůstává na silnici I/11 přes Suchý vrch, která bude zřejmě neprůjezdná až do pátku.

„Hlavně na silnicích nižších tříd zajišťujeme průjezdnost průběžně s ohledem na povětrnostní podmínky. Vítr nám často již upravené silnice znovu zafouká,“ řekl večer ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Právě v sídle správy se od ranních hodin scházel krizový štáb, který koordinoval práce silničářů a složek Integrovaného záchranného systému. „Byl jsem v terénu ráno i odpoledne. Musím říci, že se skutečně podařilo situaci na silnicích zlepšit. Důležité je, že silnice I/35 je již sjízdná, že se podařilo vyprostit uvázlé kamiony a uvolnit cestu technice silničářů. Teď si musíme přát, aby počasí bylo na naší straně,“ uvedl hejtman Radko Martínek (ČSSD).

Na silnicích stále zůstává technika krajských silničářů a v pohotovosti jsou stále hasiči i Policie. Kalamitní stav na Svitavsku totiž stále trvá, a to nejméně do pátečního poledne.

Aktuální přehled sjízdnosti jednotlivých úseků silnic v Pardubickém kraji je k dispozici na stránkách Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metro C dvě hodiny stálo, srazilo člověka

21.07.2018 21:31 Aktualizováno Praha - Provoz metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov byl kolem 19:30 přerušen.…

Tragická nehoda: Při srážce dvou aut v Třeboni zemřeli tři lidé

21.07.2018 21:20 Aktualizováno Třeboň (Jindřichohradecko) - Při nehodě dvou osobních aut v Třeboni dnes zemřeli tři lidé. Šest…

Leo Express začal jezdit do Polska, další linky plánuje za rok

20.07.2018 17:54 Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další…

Autobus v Praze sestřelil několik aut a najel do budovy statistického úřadu

19.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích v ulici Na Padesátém se dnes srazil autobus se dvěma osobními auty.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama