Více než metr sněhu leží na některých českých silnicích

Jihlava - Doprava na Vysočině se pomalu rozjíždí, hasičům a silničářům se podařilo obnovit provoz i na silnici I/38 z Jihlavy do Znojma. Speciální vyprošťovací tank zatím nebylo potřeba využít.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Obnovit provoz na nejkritičtějším úseku silnice I/38 se podařilo krátce před 18. hodinou. „Za pomoci těžké techniky se podařilo obnovit provoz mezi Jihlavou a Znojmem," potvrdila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Po více než čtyřiadvaceti hodinách čekání se tak daly do pohybu stovky kamionů, které na silnici uvízly. Pomoc speciálního vyprošťovacího tanku, který hasiči povolali z Hlučína, zatím nevyužili. "Tank je v Jihlavě a nasazen bude pravděpodobně v pátek ráno na zprůjezdnění silnic nižších tříd,“ dodala Čírtková.

Postupně se rozjíždí i silnice I/23 z Telče do Třebíče. "Hasiči odstranili vzpříčený kamion a provoz se pomalu rozjíždí," uvedla Čírtková. Zrušen je i zákaz sjíždět na exitech 112 a 119 z dálnice D1, který kraj vydal kolem poledne pro kamiony. "Situace se natolik zlepšila, že už můžeme i na dosud neprůjezdné silnice I. třídy pouštět nové kamiony," doplnila mluvčí.

Na Vysočině ale nadále zůstává uzavřeno několik desítek silnic třetí třídy a to především na Žďársku a Jihlavsku. Na těch místy leží i více než metr nafoukaného sněhu. "O nasazení tanku rozhodne krizový štáb v pátek ráno," řekla policejní mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Leo Express začal jezdit do Polska, další linky plánuje za rok

20.07.2018 17:54 Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další…

Autobus v Praze sestřelil několik aut a najel do budovy statistického úřadu

19.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích v ulici Na Padesátém se dnes srazil autobus se dvěma osobními auty.…

Senát schválil urychlení výstavby dopravních staveb. Debata byla vyhrocená

18.07.2018 19:31 Praha - Senát dnes schválil poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby…

Pražské letiště odbavilo v pololetí o deset procent více pasažerů

18.07.2018 12:49 Praha - Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí více než 7,43 milionu cestujících, což je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama