Hlavní tah ze Svitavska na Moravu ucpaly kamiony

Svitavy - Další dopravní komplikace hlásí policie a silničáři na Svitavsku, kde platí od ranních hodin kalamitní stav. Hlavní tah z Pardubického kraje na Moravu je zcela uzavřený, policie pro kamiony zřizuje odstavná parkoviště, uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Silnice I/35 v úseku Litomyšl – Svitavy – Moravská Třebová je zatím průjezdná pouze pro jednotky Integrovaného záchranného systému, údržbovou techniku a osobní dopravu. "Doprava je zcela uzavřená již i pro osobní vozy," uvedla Maturová.

Ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje svolal krajský operační štáb zimní údržby. Ten bude v průběhu dne celou záležitost koordinovat a řešit.

„Pro cestující veřejnost doporučujeme, pokud to je možné, v krizových oblastech nevyjíždět. Policie odklání dopravu již v Holicích a v Pardubicích," uvedla mluvčí.

Průjezdná zůstává silnice od Brna do Svitav, dále se však řidiči nedostanou. „Kontaktovali jsme kolegy v Brně, aby již tam odkláněli dopravu, aby se silnice ve Svitavách zcela neucpaly,“ řekla policejní mluvčí Anna Štegnerová.

"Silnici I/43 jsme od Letovic směrem do Svitav zcela uzavřeli pro kamiony. Stav platí až do odvolání. Řidiči budou muset počkat, až se vyřeší situace na svitavské straně. Teprve poté pro nákladní vozidla trasu zprůjezdníme," sdělila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Uzavřených je dále několik dalších úseků silnic II. a III. třídy.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metro C dvě hodiny stálo, srazilo člověka

21.07.2018 21:31 Aktualizováno Praha - Provoz metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov byl kolem 19:30 přerušen.…

Tragická nehoda: Při srážce dvou aut v Třeboni zemřeli tři lidé

21.07.2018 21:20 Aktualizováno Třeboň (Jindřichohradecko) - Při nehodě dvou osobních aut v Třeboni dnes zemřeli tři lidé. Šest…

Leo Express začal jezdit do Polska, další linky plánuje za rok

20.07.2018 17:54 Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další…

Autobus v Praze sestřelil několik aut a najel do budovy statistického úřadu

19.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích v ulici Na Padesátém se dnes srazil autobus se dvěma osobními auty.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama