Silnici na Horní Malou Úpu v Krkonoších zavalila lavina

Horní Malá Úpa - Kvůli lavině je nesjízdná silnice II/252 směrem na Horní Malou Úpu v Krkonoších. Sníh na komunikaci dosahuje výšky čtyř metrů, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax dispečer trutnovských silničářů Milan Baxa.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Na komunikaci se tam z opěrné zdi zřítila lavina v délce asi 40 metrů, silnici jsme uzavřeli a na místo jede sněhová fréza," doplnil ještě ráno dispečer. Hromady sněhu dopravně zcela odřízly obec Horní Malá Úpa i s rekreanty.

Jak Baxa dodal, mezi několika hromadami sněhu uvízl směrem nahoru zhruba kilometr pod Spáleným Mlýnem autobus a v opačném směru nad ním pekařská dodávka, které musí nyní počkat na zprůjezdnění komunikace. S obnovením provozu se podle dispečera Milana Baxy počítá nejdříve v odpoledních hodinách. V autobusu i pekařském voze byli pouze řidiči, kterým provozovatel autobusu zajistil náhradní dopravu.

"Autobus, sváží děti z Pomezních Bud do školy nahoru nedojel, protože před i za něj spadly obrovské hromady sněhu. Jezdíme tou cestou zhruba 25 let a jsme zvyklí na ledacos, ale něco takového nepamatujeme," sdělil Mediafaxu jednatel firma Trutnovská autobusová doprava Michal Burkert.

Uzavřené jsou na Trutnovsku také silnice II/300 mezi Lamperticemi a Královcem, III/28624 z Benecka do Vrchlabí a III/32553 mezi Horní Kalnou a Slemenem. Na Jičínsku, kde na silnici I/16 v úseku Úlibice - Nová Paka - Horka platí střídavý provoz jedním jízdním pruhem řízený policií, jsou na silnicích III. třídy závěje. Na Náchodsku je silnice II/302 Pasa u Broumova zcela nesjízdná pro kamiony.

Témata: doprava | Laviny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kladensku se srazilo pět aut, mezi zraněnými jsou děti

15.07.2018 16:31 Třebíz (Kladensko) - Na silnici I/7 u Třebíze na Kladensku se dnes před 15:00 srazilo pět aut. Pět…

Policejní hlídka projížděla se zapnutými majáky křižovatkou, srazila se s…

14.07.2018 19:18 České Budějovice - Policejní hlídka se dnes po 15:30 srazila v Českých Budějovicích s osobním autem…

Na D5 se srazila čtyři auta a motorka, dálnice stojí

14.07.2018 13:58 Aktualizováno Králův Dvůr (Berounsko) - Na dálnici D5 se na 21. kilometru ve směru na Prahu na úrovni Králova…

Ťok odvolal část dozorčí rady ČD, komunisté chtějí jeho hlavu

13.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes prostřednictvím řídícího výboru Českých drah odvolal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama