Investice do silnic klesnou o 35 procent, šokoval ministr dopravy

Praha - Letošní investice do dopravní infrastruktury budou proti rozpočtovému výhledu z roku 2010 nižší asi o 35 procent. Podobné to bylo i v roce 2011. Na dnešním diskusním setkání ředitelů stavebních firem o aktuální situaci v odvětví to uvedl ministr dopravy Pavel Dobeš.

Přidejte svůj názor

Ministr dopravy Pavel Dobeš

Podle Dobeše za snížením investic stojí nižší částka ze státního rozpočtu. Navíc se letos zřejmě významně přesunou chystané finanční prostředky do roku 2013. Půjde řádově o miliardy korun.

Letos v prvním pololetí se chce ministerstvo zasadit o vypsání maximálního počtu výběrových řízení na dopravní stavby, které by měly začít nejpozději v příštím roce, aby se jejich realizace stihla do roku 2015. Česko by tak na ně mohlo čerpat prostředky z evropských fondů. Jde například o opravy částí dálnice D1, která se stává postrachem řidičů.

Poslanec František Laudát (TOP 09) ministra Dobeše před pár dny obvinil, že má ve svém resortu "bordel". A varoval, že některé pozměňovací návrhy k zákonům o pozemních komunikací jdou na ruku šedé eminenci ODS a vlivnému podnikateli Romanu Janouškovi. To mladý ministr rezolutně odmítl a dodal, že Janouška v životě neviděl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kladensku se srazilo pět aut, mezi zraněnými jsou děti

15.07.2018 16:31 Třebíz (Kladensko) - Na silnici I/7 u Třebíze na Kladensku se dnes před 15:00 srazilo pět aut. Pět…

Policejní hlídka projížděla se zapnutými majáky křižovatkou, srazila se s…

14.07.2018 19:18 České Budějovice - Policejní hlídka se dnes po 15:30 srazila v Českých Budějovicích s osobním autem…

Na D5 se srazila čtyři auta a motorka, dálnice stojí

14.07.2018 13:58 Aktualizováno Králův Dvůr (Berounsko) - Na dálnici D5 se na 21. kilometru ve směru na Prahu na úrovni Králova…

Ťok odvolal část dozorčí rady ČD, komunisté chtějí jeho hlavu

13.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes prostřednictvím řídícího výboru Českých drah odvolal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama