Policie opět uzavřela Jižní spojku kvůli haváriím vody, doprava kolabuje

Praha - Policie v pátek před sedmou hodinou ráno opět zcela uzavřela část Jižní spojky ve směru na Štěrboholy kvůli havárii vody, doprava v levobřežní části Prahy kolabuje. Policisté odklání dopravu na ulici Modřanskou, řidiči se na Jižní spojku mohou opět napojit až v ulici Sulické, řekla Mediafaxu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Kolaps na Jižní spojce začal již ve čtvrtek večer kvůli havárii vodovodního řadu právě v uzavřeném úseku. V brzkých ranních hodinách byl průjezdný pouze levý jízdní pruh, ale později ráno již byla situace neudržitelná. "Přes snahu všech zainteresovaných složek se nepodařilo havárii odstranit ani do pátečních ranních hodin," dodala mluvčí.

Krizový štáb hlavního města ustanovil pracovní skupinu pro řešení problémů v dopravě způsobených silnými mrazy, která bude případně informovat primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Tu tvoří zástupci odboru krizového řízení a dopravy magistrátu, Policie ČR, Městské policie, TSK, Pražských vodovodů a kanalizací a Dopravního podniku.

"Žádám řidiče, aby omezili jízdu do hlavního města a ty, kteří daným úsekem pojedou, vyzývám ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách. Na odstranění následků havárie se intenzivně pracuje, ale práce komplikuje silný mráz. Byl jsem ubezpečen, že havárie nemá vliv na zásobování vodou v dané oblasti. Jakmile to situace dovolí, to by mohlo být známé už kolem poledne, bude zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh," sdělil po jednání štábu primátor.

To ale nebyl jediný dopravní problém kvůli havárii vody. Unikající voda ochromila rovněž provoz v Průběžné ulici v Praze 10, kde voda zaplavila i tramvajové těleso. "Ulice Průběžná je vzhledem k havarijní situaci rovněž uzavřena a to v úseku od ulic V Olšinách až k ulici Dubecká," vysvětlila Zoulová s tím, že policie s ohledem na takzvanou ranní špičku vyzývá řidiče ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách.

Policie se od rána snaží regulovat příjezd aut do oblasti Barrandovského mostu, snížila i kapacitu tunelů Městského okruhu. "Kapacita tunelů Mrázovka, Zlíchov a Strahovského tunelu byla snížena na deset procent kapacity, pomocí signalizace je doprava odkláněna na Radlickou a na Smíchov," popsal opatření mluvčí policie Tomáš Hulan.

Unikající vodu, která Jižní spojku zaplavila, se podle Hulana podařilo zastavit až v 8.15. "Poté na místo zamířili pracovníci Pražských služeb, jejichž úkolem je namrzlou vodu odstranit. Jak dlouho to potrvá, záleží na jejich možnostech," dodal.

Doprava v okolí Barrandovského mostu se od rána pohybuje na stupni 4 až 5. Kolony vozidel postávají i na hlavních pražských tazích, které se na Jižní spojku napojují.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Leo Express začal jezdit do Polska, další linky plánuje za rok

20.07.2018 17:54 Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další…

Autobus v Praze sestřelil několik aut a najel do budovy statistického úřadu

19.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích v ulici Na Padesátém se dnes srazil autobus se dvěma osobními auty.…

Senát schválil urychlení výstavby dopravních staveb. Debata byla vyhrocená

18.07.2018 19:31 Praha - Senát dnes schválil poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby…

Pražské letiště odbavilo v pololetí o deset procent více pasažerů

18.07.2018 12:49 Praha - Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí více než 7,43 milionu cestujících, což je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama