Nové silnice v Česku! Podívejte se, kde

Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2012 zprovoznit celkem 63 nových kilometrů dálnic, rychlostních silnic a silnic prvních tříd, informoval ve středu web ŘSD. Nejdelším nově zprovozněným úsekem bude osmikilometrový obchvat Kolína.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Druhým nejdelším úsekem bude silnice mezi Novým Sedlem a Sokolovem na silnici R6, který bude dlouhý 7,5 kilometru.

Dalších 112,2 kilometru dopravních komunikací bude v roce 2012 ve výstavbě. ŘSD plánuje také zahájení modernizace dálnice D1. Délka celého úseku je 161 kilometrů, modernizace bude trvat asi deset let.

"Máme velmi omezený rozpočet a velký objem staveb, které jsou ve stadiu výstavby. A logicky také rostoucí počet kilometrů, které vyžadují každoročně vyšší náklady na údržbu," upřesnil vyhlídky na rok 2012 ředitel ŘSD René Poruba.

Otevřít plánuje ŘSD 50 nově zprovozněných kilometrů. "Spokojeni budou především obyvatelé Brna, kde se nám na konci roku 2011 podařilo ukončit dlouholetý spor s občanským sdružením. Stavba tunelu Dobrovského pokročila do závěrečné fáze a v polovině roku 2012 bude úsek uveden do provozu. Na dopravu v místě a pro život zdejších obyvatel to bude mít velký pozitivní vliv," myslí si Poruba.

Dalším z řady delších úseků, které chce v roce 2012 ŘSD zprovoznit, je na silnici R48 z Rychaltic do Frýdku-Místku (7,1 km) nebo na silnici I/37 z Hrobic do Ohrazenic (7,3 km).

Mezi nejvýznamnější projekty ve výstavbě v roce 2012 patří úsek dálnice D8 Lovosice – Řehlovice (16,4 km), dálnice D3 Tábor – Soběslav (16,3 km), rychlostní silnice R7 Vysočany – Droužkovice (9,4 km) a silnice I. třídy I/11 Mokré Lazce – hranice okresů Opava – Ostrava (9,8 km). Nově se v roce 2012 začne s výstavbou úseků dálnice D3 Borek – Úsilné a Veselé nad Lužnicí – Bošilec nebo na D1 mezi Přerovem a Lipníkem.

Všechny záměry se však podle Poruby budou odvíjet od rozpočtu na rok 2012. "Dopravní infrastruktura je závislá na tom, jaké prostředky nám budou přiděleny ze státního rozpočtu. Pokusíme se získat finance na všechny plánované projekty. Ovšem s ohledem na to, že ani ministerstvo financí nedokáže přesně určit, jaké budou letos příjmy, je i pro nás předčasné a zavazující něco slibovat," vysvětlil.

Ministerstvo dopravy a ŘSD nyní také jedná o modernizaci dálnice D1. Začít by se s ní mělo podle plánu letos na prvních částech celého úseku. Jednání však probíhají i s Evropskou komisí, ministerstvo chce projekt zařadit do skupiny staveb financovaných z prostředků Operačního programu Doprava.

Témata: Dálnice | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Leo Express začal jezdit do Polska, další linky plánuje za rok

20.07.2018 17:54 Praha - Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další…

Autobus v Praze sestřelil několik aut a najel do budovy statistického úřadu

19.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - V pražských Strašnicích v ulici Na Padesátém se dnes srazil autobus se dvěma osobními auty.…

Senát schválil urychlení výstavby dopravních staveb. Debata byla vyhrocená

18.07.2018 19:31 Praha - Senát dnes schválil poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby…

Pražské letiště odbavilo v pololetí o deset procent více pasažerů

18.07.2018 12:49 Praha - Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí více než 7,43 milionu cestujících, což je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama