Pražské letiště odbavilo v pololetí o deset procent více pasažerů

Praha - Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí více než 7,43 milionu cestujících, což je meziročně o deset procent více. K růstu přispělo především navyšování kapacit současných spojů a zavedení nových linek. Nejvíce se létalo do Velké Británie.

Přidejte svůj názor

Letiště Praha

Na zvyšování počtu odbavených cestujících se podle letiště podílí mimo jiné dálkové linky. "Například díky nové přímé lince do Filadelfie a posílení leteckých spojení do Kanady došlo k meziročnímu navýšení počtu cestujících na přímých letech do Severní Ameriky o 88 procent," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Nejvíce se podle údajů letiště v prvním pololetí létalo do Londýna, který zaznamenal šestiprocentní meziroční nárůst v počtu odbavených cestujících. Vytížené byly lety také do Paříže, Moskvy nebo Amsterdamu. Nejvyšší nárůst letiště zaznamenalo na linkách do Barcelony, kde se počet cestujících zejména díky podstatnému navýšení spojů zvýšil o téměř 51 procent.

Ze zemí se nejvíce létalo do Velké Británie, která zaznamenala zhruba 12procentní nárůst, dále do Itálie, Ruska a Německa. Skokanem v počtu odbavených cestujících je mezi zeměmi Španělsko, kam se provoz zvýšil proti první polovině loňského roku zhruba o 40 procent.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet řidičů stoupá. V Česku jezdí miliony lidí

18.08.2018 13:46 Praha - V loňském roce přibylo v Česku více než 91.000 řidičů s nově vydaným řidičským průkazem,…

Při tragické nehodě u Vodňan zemřeli v noci čtyři lidé

18.08.2018 09:41 Vodňany (Strakonicko) - Čtyři lidé zemřeli při noční dopravní nehodě mezi Vodňany a Protivínem,…

Konec stáčení tachometrů? Nově hrozí pokuta až půl milionu korun

17.08.2018 18:23 Praha - Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení…

Řidiči pozor, změní se pravidla pro záchranářskou uličku. Senát novelu…

15.08.2018 14:40 Aktualizováno Praha - Senát dnes schválil novelu o provozu na pozemních komunikacích. Pokud ji podepíše i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama