Odbory sepsuly Ťoka: Personální změny v ČD povedou k destrukci firmy

Praha - Odbory kritizují obměnu vedení Českých drah (ČD). Prý je neopodstatněná a může vést k destabilizaci společnosti. Nová dozorčí rada navíc podle nich není sestavena nezávisle.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

České Dráhy

Jedním z hlavních důvodů ke změnám ve vedení ČD je podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) pomalá a komplikovaná liberalizace veřejné dopravy na železnici ze strany vedení podniku. Ťok doporučil na předsedu nově složené dozorčí rady bývalého ministra dopravy Petra Moose z Dopravní fakultě ČVUT. Vedle Moose se stali novými členy dozorčí rady Karel Pospíšil z VUT Brno, Josef Kolář z Fakulty strojní ČVUT, Lukáš Týfa z Fakulty dopravní ČVUT a ředitel kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny Jan Štrof. Členy rady zůstali Jan Pejša, Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb z OSŽ a dopravní odborník Vojtěch Kocourek. 

Odboráři dnes uvedli, že jsou připraveni využít všech právních prostředků, aby zabránili krokům ze strany státu, které by mohly vést k destabilizaci celé společnosti.

Podle odborářů jsou důvody ke změnám zástupné. Ministerstvo by se mělo spíše zabývat například otázkou definování základních služeb na železnici. Ta podle nich znevýhodňuje dráhy proti soukromým dopravcům.

Odboráři v prohlášení kritizovali i způsob jmenování nové dozorčí rady. Je podle nich složena tak, aby její členové byli ve shodě s ministerstvem. Nelíbí se jim ani okamžité zadání ministra vypsat výběrové řízení na nový management. Nová dozorčí rada měla podle odborů nejprve dostat čas k vlastnímu rozhodnutí.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet řidičů stoupá. V Česku jezdí miliony lidí

18.08.2018 13:46 Praha - V loňském roce přibylo v Česku více než 91.000 řidičů s nově vydaným řidičským průkazem,…

Při tragické nehodě u Vodňan zemřeli v noci čtyři lidé

18.08.2018 09:41 Vodňany (Strakonicko) - Čtyři lidé zemřeli při noční dopravní nehodě mezi Vodňany a Protivínem,…

Konec stáčení tachometrů? Nově hrozí pokuta až půl milionu korun

17.08.2018 18:23 Praha - Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení…

Řidiči pozor, změní se pravidla pro záchranářskou uličku. Senát novelu…

15.08.2018 14:40 Aktualizováno Praha - Senát dnes schválil novelu o provozu na pozemních komunikacích. Pokud ji podepíše i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama