Ve středu vypukne obří dopravní akce. SEZNAM míst, kde budou policisté měřit

Praha - Už zítra vypukne velká dopravní akce Speed Marathon, v rámci níž budou policisté po celé České republice měřit na stovkách míst rychlost. Podívejte se na seznam, která si pro letošní ročník policie vytipovala.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Ve středu 18. dubna proběhne v rámci celé Evropy další kolo dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu rychlosti vozidel s názvem Speed Marathon.

Do akce se zapojí i Policie České republiky, která bude měřit na místech, která jsou nejen nebezpečná statisticky, ale také na místech doporučených řidiči z řad veřejnosti.

Ti měli možnost skrze interaktivní mapu na webu Bezpečné cesty.cz upozorňovat na úseky, na nichž řidiči ve velkém porušují dopravní předpisy. Sama policie provádí i vlastní vyhodnocování rizikových lokalit a ve středu se tak zaměří na obě oblasti.

Ke stažení: Speed Marathon 2018 - Seznam míst měření ke stažení (xlsx)

Hlídky Policie ČR nebudou na všech místech měřit celý den. Každému konkrétnímu úseku budou však věnovat minimálně jednu hodinu. Ve formuláři výše je k dispozici seznam míst, na kterém budou policisté v průběhu dne měřit. Přesná časová okna k dispozici nejsou.

Jak lze ze seznamu vyčíst, měření se nevyhne žádnému kraji. Nejvíce budou policisté aktivní ve Středočeském a Jihomoravském kraji a v největších městech, došlápnou si tak například na řidiče v některých částech Prahy.

Celkový počet měřených míst bude dosahovat tisícovky a není vyloučeno, že se na některá z nich budou policisté v průběhu dne opakovaně vracet. Mohou na ně zavítat i ve večerních nebo v nočních hodinách, proto by se řidiči měli mít na pozoru.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kladensku se srazilo pět aut, mezi zraněnými jsou děti

15.07.2018 16:31 Třebíz (Kladensko) - Na silnici I/7 u Třebíze na Kladensku se dnes před 15:00 srazilo pět aut. Pět…

Policejní hlídka projížděla se zapnutými majáky křižovatkou, srazila se s…

14.07.2018 19:18 České Budějovice - Policejní hlídka se dnes po 15:30 srazila v Českých Budějovicích s osobním autem…

Na D5 se srazila čtyři auta a motorka, dálnice stojí

14.07.2018 13:58 Aktualizováno Králův Dvůr (Berounsko) - Na dálnici D5 se na 21. kilometru ve směru na Prahu na úrovni Králova…

Ťok odvolal část dozorčí rady ČD, komunisté chtějí jeho hlavu

13.07.2018 17:43 Aktualizováno Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes prostřednictvím řídícího výboru Českých drah odvolal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama