Opravy na D1 letos skončí. Příští rok řidičům opět ztrpčí život

Praha - Silničáři začnou postupně odstraňovat uzavírky z dálnice D1. Poslední omezení způsobené opravami by mělo z hlavní dopravní tepny mezi Prahou a Brnem zmizet do poloviny prosince.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Důvodem ukončování uzavírek je příchod zimního počasí a problémy, které by zúžení jízdních pruhů přinášelo sypačům a další těžké technice při údržbě komunikace. Příští rok pak silničáři plánují opravovat celkem osm úseků.

Z letoška by měly opravy a rozšíření dálnice pokračovat v roce 2018 na čtveřici úseků. Jde o úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a Velkým Meziříčím a Lhotkou na Vysočině, přičemž tyto stavby plánuje ŘSD dokončit v polovině příštího roku. Další dva úseky mezi Ostředkem a Šternovem na Benešovsku a Hořicemi a Koberovicemi u Humpolce pak budou silničáři opravovat po celou sezonu, dodal Studecký.

K tomu by během příštího roku měly přibýt další úseky z Mirošovic do Hvězdonic na Benešovsku, mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi u Rosic.

Očekávané termíny zahájení mohou podle Studeckého zdržet zejména rozklady, které proti stavebním povolením na rekonstrukce částí D1 podává hnutí Děti Země. Zdržení, která kvůli potřebě revize celého povolovacího procesu u jednotlivých úseků vznikají, jsou v průměru dlouhá jeden rok.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda zavřela na několik hodin dálnici D4

16.06.2018 20:55 Aktualizováno Příbram - Nehoda motorkáře dnes odpoledne uzavřela na několik hodin dálnici D4 před Dobříší ve…

Letní dovolená autem? V tyto dny zažijete na silnicích peklo

13.06.2018 20:29 Aktualizováno Praha - Letní prázdniny se kvapem blíž a řada Čechů letos na dovolenou opět vyrazí autem. Které dny…

Zeman svolal expertní tým a Ťoka, řešili dálnice či kanál Dunaj-Odra-Labe

10.06.2018 16:52 Praha - Na zámku v Lánech se dnes řešila aktuální situace v dopravě, řeč přišla na mýto či koridor…

Lodě nesmí proplouvat pod lávkou v Nymburku, mohla by se zřítit

08.06.2018 13:36 Nymburk - Na Labi pod lávkou v Nymburku byl s okamžitou platností zastaven provoz lodí. Náhradní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama