Taxikáři, kteří jezdí pro letiště, se protestu neúčastní

Praha - K dnešním protestům taxikářů proti Uberu se nepřipojily dispečinky Taxi Praha a Fix, které mají smlouvy s letištěm. Tyto společnosti zvítězily ve výběrovém řízení na oficiální letištní taxi a jejich vozy smí nabírat cestující přímo před terminály.

Přidejte svůj názor

Letiště Václava Havla Praha

Jde o iniciativu obou společností, které letiště dopředu ujistily, že jejich řidiči se dnešních protestů účastnit nebudou. ČTK to řekla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

"Jsme smluvní partner letiště a takovýto protest nepodporujeme," řekl ČTK jednatel Taxi Praha Patrik Altman. Blokování příjezdové cesty k letišti podle něj poškozuje zájmy společnosti. Protestovat proti společnosti Uber a dalším platformám sdílené dopravy se podle něj dá jinou formou.

Tu zvolila například společnost Liftago, která rovněž zprostředkovává prostřednictvím mobilní aplikace přepravu, využívá k ní ale pouze registrované řidiče taxi. Nyní nabízí novým zákazníkům slevu na první čtyři jízdy. Společnost i díky tomu za poslední týden zaznamenala významný růst poptávky, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda zavřela na několik hodin dálnici D4

16.06.2018 20:55 Aktualizováno Příbram - Nehoda motorkáře dnes odpoledne uzavřela na několik hodin dálnici D4 před Dobříší ve…

Letní dovolená autem? V tyto dny zažijete na silnicích peklo

13.06.2018 20:29 Aktualizováno Praha - Letní prázdniny se kvapem blíž a řada Čechů letos na dovolenou opět vyrazí autem. Které dny…

Zeman svolal expertní tým a Ťoka, řešili dálnice či kanál Dunaj-Odra-Labe

10.06.2018 16:52 Praha - Na zámku v Lánech se dnes řešila aktuální situace v dopravě, řeč přišla na mýto či koridor…

Lodě nesmí proplouvat pod lávkou v Nymburku, mohla by se zřítit

08.06.2018 13:36 Nymburk - Na Labi pod lávkou v Nymburku byl s okamžitou platností zastaven provoz lodí. Náhradní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama