Protest taxikářů je nezákonný, proti pomalu jedoucím autům zasahuje policie

Praha - Desítky taxikářů dnes zablokovaly dopravu na trase z letiště, kolem hotelu Marriott na Evropskou a po pražském okruhu zpět na letiště. Protestují tak proti konkurenčním službám typu Uber nebo Liftago. Podle mluvčího policie ale jde o přestupek a strážníci na místě situaci řeší.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie ČR, Praha

V souvislosti s ohlášením protestu minulý týden se na sociálních sítích rozhořely debaty o tom, zda je demonstrace taxikářů povolená. Vzhledem k povaze protestu ale nejde o veřejné shromáždění, které mají pořadatelů za povinnost nahlašovat Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha tudíž demonstraci taxikářů nemohla zakázat, postupu proti nim se ale nebrání. Na dotaz serveru EuroZprávy.cz týkající se případných policejních zásahů proti taxikářům nás tiskové oddělení magistrátu odkázalo přímo na Policii ČR.

Policejní mluvčí Jan Daněk serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že protest taxikářů není shromážděním, takže na něj zákon o shromáždění nevztahuje. Přesto prý není po právní stránce zcela v pořádku.

Podle mluvčího se pomalou jízdou řidiči taxislužeb dopouští porušování zákona o silničním provozu. "Pokud někdo porušuje zákon, tak se dopouští přestupku. Vozidla, na která mají policisté podezření, stahují ke krajnici, kontrolují je a řeší," dodal Daněk.

Zatím není jasné, kolik taxikářů se bude plánovaného protestu účastnit. Po poledni pražské taxikáře podpoří i brněnští kolegové. Taxikáři už proti přepravním službám sdílené ekonomiky nedávno před pražským letištěm protestovali.

Vadí jim zejména to, že za Uber a podobné sdílené služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda zavřela na několik hodin dálnici D4

16.06.2018 20:55 Aktualizováno Příbram - Nehoda motorkáře dnes odpoledne uzavřela na několik hodin dálnici D4 před Dobříší ve…

Letní dovolená autem? V tyto dny zažijete na silnicích peklo

13.06.2018 20:29 Aktualizováno Praha - Letní prázdniny se kvapem blíž a řada Čechů letos na dovolenou opět vyrazí autem. Které dny…

Zeman svolal expertní tým a Ťoka, řešili dálnice či kanál Dunaj-Odra-Labe

10.06.2018 16:52 Praha - Na zámku v Lánech se dnes řešila aktuální situace v dopravě, řeč přišla na mýto či koridor…

Lodě nesmí proplouvat pod lávkou v Nymburku, mohla by se zřítit

08.06.2018 13:36 Nymburk - Na Labi pod lávkou v Nymburku byl s okamžitou platností zastaven provoz lodí. Náhradní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama