Taxikáři komplikují život Pražanům (ŽIVĚ) | video: ČTK

Podle zpravodaje ČTK se připravují svá vozidla na výjezd. Policisté a strážníci jsou podle informací na webu připraveni asi na 20 stanovištích v okolí letiště, budou dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy.

Pražský dopravní podnik má v souvislosti s protestem taxikářů připraveny s letištěm varianty autobusových linek přímo po letištní ploše. Dopravce to uvedl na twitteru. Letiště už dříve vyzvalo cestující, aby počítali s možným zpožděním příjezdu do Ruzyně.

Taxikáři chtějí projet po trese z letiště, kolem hotelu Marriott na Evropskou a po pražském okruhu zpět na letiště. Podle zpravodaje ČTK zatím na Evropské ulici není zvýšený počet taxikářů patrný. U sjezdu z Evropské k letišti stojí jeden vůz taxi, u kterého občas zastaví projíždějící taxi a řidiči spolu debatují.

Zatím není jasné, kolik taxikářů se bude plánovaného protestu účastnit. Po poledni pražské taxikáře podpoří i brněnští kolegové. Taxikáři už proti přepravním službám sdílené ekonomiky nedávno před pražským letištěm protestovali. Vadí jim zejména to, že za Uber a podobné sdílené služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Právě Uber a další služby ale z aktuálního protestu těží. Nejen, že se stále více dostávají do podvědomí Čechů, kteří mají možnost porovnat komfort a zejména cenové nabídky různých služeb, navíc si z taxikářů nestydí dělat legraci.

Služba Liftago na sociálních sítích uvedla, že nejen že stávkovat nebude, ale naopak nabízí slevu těm, kteří využijí jejich vozů. "Nestávkujeme. Naopak. Pokud jste s námi ještě nejeli, s kódem SLUSNITAXIKARI máte slevu - promluvte si s našimi řidiči osobně. Budou rádi," píše na Twitteru.

– EuroZprávy.cz / ČTK

reklama
reklama