Kubice dostal nápad! Policistů bude najednou dostatek

Praha - Ministr vnitra Jan Kubice (nez.) přislíbil vyřešit personální podstav u policie Středočeského kraje. Jak uvedl v pátek na tiskové konferenci v rámci své návštěvy, do dvou měsíců posílí zdejší sbor 50 nových policistů.

Přidejte svůj názor

Jan Kubice

"Z republikového hlediska je Středočeský kraj na tom velmi špatně, ale dostal jsem od pana ředitele Kučery dobré nápady, které jsem rozhodnutý realizovat, co nejdříve," uvedl na začátku tiskové konference Kubice. Ředitel policie má pro ministra připravit změnu vyhlášky. "Pak by se získali další policisté, protože by například nemuseli vykonávat ostrahu objektů," upřesnil ministr.

Jan Kubice navštěvuje v poslední době postupně všechny kraje Česka a konzultuje s řediteli policejních a hasičských složek situaci v jejich krajích.

V další části setkání s novináři projevil radost nad vysokou objasněností trestné činnosti ve Středočeském kraji. "Je tomu tak i přes to, že policisté tady chybí," poznamenal Kubice.

V současné době v kraji oproti plánovanému stavu schází asi 260 policistů, což je v přepočtu na počet obyvatel nejvíce v celé republice. "Rozpočet by měl být dostatečný pro zajištění chodu policie ve Středočeském kraji," konstatoval ředitel Středočeské policie Václav Kučera.

Naproti tomu je ředitel hasičů v kraji Miloslav Svatoš s personálním stavem spokojen. "Dá se říci, že máme potřebný počet hasičů, ale pochopitelně budeme reagovat na nutná úsporná opatření," podotkl Svatoš. Podle jeho slov by však nechtěl omezit činnost, dojezdové časy či kvalitu zásahů. "Pro hasiče v celé republice dostaneme z evropských fondů zhruba jednu miliardu korun a tak se i technika a vybavení středočeských hasičů podstatně zlepší," dodal ministr Kubice.

Oproti roku 2007 klesl počet policistů v České republice o zhruba o 8 tisíc lidí.

Témata: Kubice, Jan | policie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama