Absurdní! Policie má stíhat piráty na webu, ale nemá připojení

Praha - Policisté bojující s internetovou kriminalitou včetně porušování autorských práv mají proti zločincům velkou nevýhodu. Jejich služební počítače nemají připojení k síti, a pokud ano, tak je zoufale pomalé, srovnatelné s Íránem, informuje ve čtvrtečním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Třeba policisté ze skupiny případových analýz v Bruntále mají za úkol mimo jiné bojovat s internetovou kriminalitou. Ani jeden z nich nemá podle MF DNES služební počítač připojený k internetu. Pokud něco potřebují na síti, chodí přes celou budovu do oddělení obecné kriminality. S flashkou na přenos dat. Tam a zpět. Třeba hodinu.

Připojení k síti je problémem u většiny policejních útvarů. MF DNES oslovila prostřednictvím policejních odborů policisty ze třicítky služeben z celé země, aby popsali své zkušenosti s připojením k internetu. Všechny reakce byly stejné. Internet nemáme, a pokud ano, tak žalostně pomalý. Nemůžeme komunikovat s úřady, jen zjištění kontaktu třeba na svědky trestné činnosti zabere i hodiny.

Například v pětipatrové budově liberecké kriminálky, kde pracuje 80 lidí, jsou k internetu připojeny pouze dva počítače. Jeden ve druhém a druhý ve čtvrtém patře. Internet je velmi pomalý. "Přenosové rychlosti na služebnách jsou nejčastěji v rozmezí od 128 do 512 kbps," uvádí Veronika Hodačová z policejního prezidia.

Taková rychlost přenosu dat byla běžná v českých domácnostech v 90. letech. Dnes je průměrně dvanáctinásobná. Rychlost připojení u policistů je podle údajů agentury Royal Pingdom srovnatelná s připojením v Íránu. S tak žalostnou rychlostí je k internetu připojeno 70 procent policejních služeben, uvádí MF DNES.

Témata: policie | internet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama