Čeští vojáci bojují o přežití. Polovina už jich krutou soutěž vzdala

Jeseník - Extrémní armádní soutěž s názvem Winter Survival, která se tento týden koná v Jeseníkách, vyřadila již více než polovinu účastníků. Doplatili především na únavu i zdravotní problémy. Závod doprovází silný mráz, vojáci přespávali dvě noci pod širým nebem až při minus 20 stupních. Osmnáctý ročník závodu, považovaného v podmínkách české armády za nejnáročnější sportovní soutěž, pokračuje do čtvrtka.

Přidejte svůj názor

371

"V soutěži zůstalo osm hlídek, devět je již mimo soutěž. Důvody jsou vesměs zdravotní. Jde o vyčerpání, drobná zranění typu odrané paty do krve, poraněné koleno, natažené svaly. Vojáci vzdali soutěž i kvůli technickým problémům, jako například kvůli prasklému vázání či zlomené lyži," řekl dnes ČTK mluvčí závodu Pavel Pazdera.

Zatímco v úterý ještě vojáci v rozhovoru pro ČTK vtipkovali, že až na chrápání kolegů se jim spalo dobře, únava a zima byla dnes na některých z nich viditelně znát. "Mráz byl stejný jako předchozí noc, pohyboval se kolem minus 20 stupňů. Rozhodně to nepřispělo těm, kteří byli už unavenější," dodal mluvčí závodu.

Pořadatelé dnes prověřili i znalost vojáků v poskytování první pomoci. Pomáhali svým kolegům poraněným fiktivním granátem.

"Armádní Winter Survival je vytrvalostní víceboj simulující činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu," uvádí se na webových stránkách Univerzity obrany, která závod pravidelně pořádá.

"Soutěží tříčlenná družstva, která se musejí vypořádat s náročnými disciplínami a prokázat víc než jen fyzickou zdatnost a výdrž," vysvětlují pořadatelé.

Témata: Armáda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama