Zajímavé nemovitosti na prodej! Armáda rozprodává

Praha - Další výběrové řízení na odprodej nepotřebného nemovitého majetku vyhlásilo ministerstvo obrany (MO). Nabízí zájemcům 43 objektů, u nichž celkový součet vyhlašovaných minimálních kupních cen dosahuje necelých 347 milionů korun, uvedl v úterý Vladimír Lukovský z tiskového oddělení MO.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Kromě nemovitostí, které se nepodařilo prodat ve výběrovém řízení z listopadu minulého roku, nabízíme rovněž několik objektů nově připravených k prodeji," říká ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem MO Josef Lachman.

Mezi zajímavými objekty a pozemky určenými k prodeji budou například část letiště Brno Slatina, školící a výcvikové středisko Říčky v Orlických horách, hotelové zařízení Lipno - Hůrka u Lipenské přehrady v Černé v Pošumaví. MO také nabízí k prodeji část ubytovacího areálu Ralsko - Boreček, areál letiště Všechov u Tábora, areál Chlumec nad Cidlinou – Nepolisy. Podrobné informace o všech nabízených objektech dispozici na internetových stránkách MO.

Zbavování se nepotřebného nemovitého i movitého majetku patří i v roce 2012 k důležitým prioritám resortu MO. Ministerstvo dále pokračuje v redukci vlastněného majetku tak, aby odpovídal aktuálním potřebám i ekonomickým možnostem ozbrojených sil. Výnos z prodeje je následně reinvestován do perspektivních nemovitostí s cílem zlepšit podmínky pro činnost ozbrojených sil a modernizovat infrastrukturu resortu obrany.

"V letech 2007 až 2011 dosáhl výnos z prodeje nepotřebných nemovitostí částky 2,1 miliardy korun, z toho v loňském roce 364 milionů korun. Pro letošní rok plánujeme výnos z prodeje nemovitého majetku ve výši 426 milionů korun," uvádí k výsledkům posledních let Lachman.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama