Policie kolabuje! V Ústeckém kraji nejsou policisté

Ústí nad Labem - Více než 1000 lidí odešlo od roku 2007 od policie v Ústeckém kraji. Jiří Šenkýř pověřený řízením krajské policejní správy na tiskové konferenci v pátek upozornil, že úbytek policistů již dostal některá oddělení na hranu funkčnosti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Týká se to například obvodních oddělení v Ústí nad Labem, nebo na Chomutovsku. Počet lidí tam poklesl na jedenáct, nebo podstav činí osm policistů. V takové situaci je velmi těžké organizovat služby a další policejní práci. Je možné, že se z některých obvodních oddělení stanou během roku pouze služebny, kde nebudou policisté nepřetržitě přítomni, ale budou tam podle potřeby zajíždět," uvedl Šenkýř.
 
Na dotaz agentury Mediafax připustil, že se to může týkat i Krásného Března v Ústí nad Labem odkud policisté museli kvůli špatnému stavu budovy přesunout oddělení do centra města. "Krásné Březno je z centra dostupné za sedm minut, přesto se tam chceme brzo vrátit, třeba pouze do služebny, kde sice nebudou policisté trvale, ale budou tam mít zázemí, včetně počítačů a další techniky, aby se mohli plně věnovat práci," vysvětlil Šenkýř. Krásné Březno je sídliště se zhruba dvaceti tisíci obyvateli a obsahuje několik rizikových lokalit včetně nechvalně proslulého Nového Světa s Matiční ulicí.
 
Počet policistů se v kraji od roku 2007 snížil ze 4244 na současných 3128. Podobně klesal i policejní rozpočet. V roce 2009 policie v regionu hospodařila 373,4 milionu korun, vloni to bylo 235, 2 milionu, letos by měl být rozpočet mírně navýšen na 258,1 milionu korun.

Témata: policie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama