Na Šluknovsko politici kašlou! A napětí s Romy roste

Ústí nad Labem - Policie vytváří ve Varnsdorfu novou pořádkovou jednotku, která by měla mít do dubna padesát lidí. Policejní prezident Petr Lessy ve středu na brífinku řekl, že policie zatím nedostala peníze, které jí politici na vytvoření jednotky slíbili.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Jde asi o sto milionů korun. Náklady na mzdy hradíme prozatím z rozpočtu, provozní náklady hradíme z peněz, které jsme dostali navíc ještě před událostmi na Šluknovsku. Do jednotky zatím bylo přijato deset lidí, s dalšími pětatřiceti běží výběrové řízení. Ústecký kraj je první, kde policie letos lidi přijímá. Přejdou-li do jednotky policisté z jiných útvarů, jejich tabulkové místo a peníze na něj tam zůstanou, nebudeme je nijak oslabovat,“ slíbil Lessy.

Brífink se konal po jednání kulatého stolu a situaci na Šluknovsku, na který hejtmanka Jana Vaňhová pozvala představitele samosprávy, státní správy a zástupce dalších orgánů. Jak uvedla, byla to příležitost k hodnocení toho, co se udělalo a co je ještě udělat potřeba.

„Shodli jsme se na vyhlášení Ústecké výzvy za bezpečný kraj. Chceme v ní vyzvat poslance a senátory, aby naplnili svůj mandát a předvolební sliby a kraji opravdu pomohli. Mimo jiné i prosazením Ústeckého balíčku. Šluknovsko není jediným rizikovým místem kraje, takových lokalit, kde může vypuknout sociální napětí, máme v kraji 63, “ zdůraznila Vaňhová.

Starosta Varnsdorfu Martin Louka (HNHRM) ocenil, že kulatý stůl je signálem, že se problémy řeší a jednání se nezadrhla: „Ústeckou výzvu vítám a podpořím ji,“ dodal Louka.

Témata: policie | finance
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama