Tvrdá odveta za smrt českých vojáků? Konečně máme sebevědomého vůdce české armády, radují se politici

Praha - Náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata pro Českou televizi uvedl, že česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Jeho slova ocenila řada českých politiků.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým náčelníkem generálního štábu Aleše Opatu

„Bude nás zajímat, kdo bombu sestrojil, kdo vybral sebevražedného atentátníka a kdo celou tu věc řídil. Protože pro nás je zásadní, že nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky v Afghánistánu," řekl Opata.

Podle něj to bude stát měsíce úsilí analytických a zpravodajských týmů. „Včetně našich koaličních partnerů, protože ta hrozba se netýká jen České republiky," doplnil. Viníky útoku by v případě dopadená prý mohl čekat soud v Afghánistánu.

„Konečně máme v čele armády někoho, kdo nedrží jen židli, ale má sebevědomí i kuráž aktivně zasahovat a trestat naše nepřátele. Je třeba toto sebevědomí sdílet zejména v srpnu 2018. Neustupujeme!“ poznamenal bývalý poslanec Ivan Gabal, který byl členem sněmovního výboru pro bezpečnosti i výboru pro obranu.

Slova Opaty ocenil také europoslanec Pavel Telička. „Dle NGŠ Opata půjdou naši vojáci po strůjcích sebevražedného útoku. Držím palce a jsem hrdý,“ poznamenal na twitteru.

„Díky za jasné sdělení náčelníka GŠ gen. Opaty dnes ve zpravodajství!“ napsala na sociálních sítích Jana Černochová, 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a expertka strany pro obranu.

„Slovo chlapa a bojovníka u kterého jsem si jistá, že když by sám mohl, tak půjde těm,co teroristický čin naplánovali, ukázat co umí český voják. A každý primitiv, který nazývá naše vojáky žoldáky, ať se smaží v pekle,“ dodala Černochová.

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama