Hrdinové, kteří padli. Politici truchlí za zabité české vojáky

Praha - Politici označují české vojáky, kteří dnes zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu, za hrdiny. Premiér Andrej Babiš (ANO) si váží toho, co udělali pro vlast.

Přidejte svůj názor 95 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

"Je mi moc líto úmrtí našich tří vojáků v Afghánistánu. Hrdinů, kteří bojovali proti teroristům tak daleko od vlasti a které zavraždil sebevražedný útočník. Vážím si toho, co udělali pro naši zemi. Vyslovuji svou nejhlubší soustrast jejich rodinám a pozůstalým," uvedl předseda vlády a ANO.

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že ho zpráva o smrti vojáků hluboce zasáhla. "Stali se obětí útoku sebevražedného atentátníka při plnění úkolů v rámci operace Resolute Support. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast jejich rodinám a blízkým v těchto těžkých chvílích," napsal ČTK.

Oběti vojáků hluboce lituje také předseda Pirátů Ivan Bartoš. "Přál bych si, aby světová bezpečnostní situace byla lepší a k podobným událostem nedocházelo," uvedl. Soustrast rodinám vojáků, kteří padli při plnění služebních povinností v Afghánistánu, vyjádřil rovněž předseda KSČM Vojtěch Filip.

"Dovoluji si vyjádřit soustrast rodinám padlých vojáků při plnění služebních povinností v Afghánistánu, kteří byli zabiti rukou sebevražedného atentátníka. Je třeba v souladu s mírovou politikou zabránit šíření agrese a terorismu po celém světě, a to za pomoci světových velmocí, aby nedocházelo k těmto zbytečným obětem," uvedl Filip v tiskové zprávě.

Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) označila úmrtí vojáků v důsledku teroristického činu za velkou tragédií. "Útok atentátníka je hanebným a podlým zločinem, který nám znovu připomíná, že svět není bezpečný a že proti terorismu musíme dál nesmlouvavě bojovat," uvedla. Je podle svých slov "hrdá na všechny, kdo statečně a s odvahou bojují za naši svobodu daleko od svých domovů a rodin", zaslouží si úctu a poděkování.

Vstupte do diskuze (95)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brutální zákrok proti řidiči v Plzni? Policejní major stanul před soudem,…

21.08.2018 13:42 Aktualizováno Plzeň - Plzeňský soud dnes otevřel kauzu majora Vladimíra Slavotínka, který podle obžaloby loni v…

Česká armáda je otřesná? Ruské zbraně, tanky nejezdí. Máme se čím bránit?

21.08.2018 13:32 Praha - Stav techniky, kterou má k dispozici čeká armáda, je tristní. Většina tanků nefunguje a…

Ample Strike vypukne 3. září. Do Česka přiletí bombardér B-52 i německá…

20.08.2018 13:06 Praha - Ample Strike se bude letos v Česku konat 3. až 14. září. Zúčastní se ho 1200 vojáků z 19…

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama