Armádní Bahna 2018: Více než tisíc profesionálů v akci. V Brdech se koná 29. ročník Dne pozemního vojska

Strašice (Rokycansko) - Na armádním cvičišti Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku se dnes koná tradiční Den pozemního vojska Bahna. Letošní 29. ročník láká návštěvníky na jednu z největších prezentací armády pro veřejnost v Česku, do které se zapojí kolem tisícovky profesionálních vojáků s 350 kusy techniky. 

Přidejte svůj názor 1 komentář

Česká armáda na akci Bahna. Autor: nadporučice Lucie Masaříková

V deset hodin celou akci odstartoval průlet vrtulníků a letadel Armády České republiky. Na čestné tribuně slavnostní zahájení sledovala ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová.

Návštěvníci Dne pozemního vojska Bahna mohou vidět ukázky bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, z mobilizace z roku 1938, z okupace Československa ze srpna 1968 i ukázky techniky a výcviku současné české armády.

zdroj: YouTube

I přes nepřízeň počasí na akci míří desetitisíce lidí. Pro návštěvníky jsou v obcích Dobřív a Strašice zřízena záchytná parkoviště, odkud je na místo konání převezou autobusy. Vstup na akci je zdarma.

Kromě ukázek historických bitev patří k nejatraktivnějším částem programu akční ukázka zásahové jednotky policie, prezentace dělostřelectva a také hodinová hlavní bojová akce. Armáda nachystala ukázku takzvané operace na vynucení míru.

Vojáci předvedou zajištění objektu s otravnými látkami, který by mohly zneužít bojující jednotky. Součástí akce je výsadek, přepad objektu i nasazení letecké podpory. Do ukázky se zapojí asi stovka vojenských profesionálů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama