Brutální zákrok policisty v Plzni? Žalobce ho žene k soudu, řidič se léčí na psychiatrii

Plzeň - Státní zástupce obžaloval ze zneužití pravomoci úřední osoby vysoce postaveného policistu, který loni se zbraní v ruce zasáhl proti řidiči osobního auta na rušné silnici v Plzni. U druhého policisty dospěli vyšetřovatelé k tomu, že se žádného trestného činu nedopustil.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

krimi

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Incident se odehrál v Plzni na rušné Karlovarské ulici. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadoval se s kolegou dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy údajně ukázali až po opakované žádosti řidiče. Mužův právník zveřejnil video z autokamery, které incident zachycuje, a podal trestní oznámení.

zdroj: YouTube

Případ vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která navrhla obžalovat jednoho z policistů. "Po vyhodnocení všech svědeckých výpovědí, pořízených veřejných i soukromých kamerových záznamů, odborného stanoviska k postupu policistů a po prozkoumání závěrů zadaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie, dospěl vyšetřovatel GIBS k závěru, že zjištěné a odůvodněné skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin," uvedl letos v únoru mluvčí policejní inspekce Ivo Mitáček poté, co inspekce policistu obvinila. 

Nyní státní zástupce Jiří Richtr podal obžalobu. Lidovky.cz dnes uvedly, že řidič kvůli celé události stále podstupuje psychiatrickou léčbou. Policistovi může hrozit vězení na jeden rok až pět let nebo zákaz činnosti.

Podle informací médií je obžalovaným zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek. Z dnešního vyjádření krajské policie není jasné, jaká opatření policie vůči obžalovanému policistovi přijala a jaké je jeho nynější postavení. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sebevražda Dahlgrena? Dozorci možná porušili předpisy

19.06.2018 12:25 Brno - Dozorci ve věznici Valdice na Jičínsku zřejmě porušili v případu lednové sebevraždy…

Kanony, rakety, další letouny CASA. Česká armáda nakoupí zbraně za 100…

18.06.2018 16:42 Praha - Česká armáda má ambiciózní plán modernizace, který počítá do roku 2027 s více než 100…

NATO chystá neobvyklé manévry, zapojí se i 300 českých vojáků

09.06.2018 10:33 Praha - NATO plánuje cvičení Unified Vision a Baltic CESMO, kterým aliance vyzkouší své schopnosti…

Co čela GIBS se nikomu nechce? Babiš vyhlásí druhé kolo výběrového řízení

08.06.2018 17:03 Praha - Do prvního kola výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama