Brutální zákrok české policie? Internetem se šíří video s těhotnou ženou

Praha - Sociální sítě od nedělního dne žijí videem, které zachycuje zákrok Městské policie na pražském Václavském náměstí. Šestice strážníků na něm pacifikuje občana, který zastavil v zákazu zastavení.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Městská policie hl. m. Prahy

Případ se měl odehrát na konci března loňského roku v Praze na Václavském náměstí. Muž s těhotnou partnerkou podle dostupných informací zastavili na místě, v němž je parkování zakázáno značkou zákaz zastavení.

Co se poté odehrálo a co přesně předcházelo samotnému videu není jasné, záběry nicméně začínají zákrokem policistů proti muži, kterého vyzývají, aby stál na místě. Následně přijíždějí další policisté a muže povalují na zem a zatýkají.

Celá scéna se nese v doprovodu zběsilého křiku partnerky zatýkaného muže a jejího dítěte. Sama žena navíc upozorňuje, že je těhotná.

Na záběrech je následně vidět, jak policisté vláčejí muže a po boji s ním ho za doprovodu nadávek nakládají do auta. Podle policie ale celý zákrok proběhl v pořádku, muž se měl totiž dopustit hned několika přestupků.

Zásah Městské Policie na Václaváku (3:58) | zdroj: YouTube

Podle vyjádření tiskového mluvčího Městské policie v Praze Jana Čiháka, které získal spolek Šalamoun, se dotyčný dopustil dopravního přestupku nerespektováním zákazové značky zákazu zastavení, neuposlechnutí výzvy příslušníka Městské policie, neprokázání totožnosti a také nebylo zjištěno, že dotyčný sprostý podezřelý tzv. prochází databází hledaných osob, tedy nebyl v pátrání.

Spolek dále uvádí, že podezřelý se hájí tím, že nemohl svou těhotnou přítelkyni nalézt a zajistit jí převoz do nemocnice, a proto v zákazu zastavení zastavil. "Dle sdělení tiskového mluvčího Bc.Jana Čiháka, byl před provedením zákroku tj. použití donucovacích prostředků vyzván k prokázání totožnosti," uvádí dále Šalamoun s tím, že tato informace je v hrubém rozporu se záběry na videu.

Zákrok policie rozdělil Čechy na dva tábory. Zatímco jedni se strážníků zastávají a tvrdí, že postupovali správně, jiní vidí za celou událostí policejní brutalitu.  Jak celý případ dopadl server EuroZprávy.cz zjišťuje.

Vstupte do diskuze (58)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sebevražda Dahlgrena? Dozorci možná porušili předpisy

19.06.2018 12:25 Brno - Dozorci ve věznici Valdice na Jičínsku zřejmě porušili v případu lednové sebevraždy…

Kanony, rakety, další letouny CASA. Česká armáda nakoupí zbraně za 100…

18.06.2018 16:42 Praha - Česká armáda má ambiciózní plán modernizace, který počítá do roku 2027 s více než 100…

NATO chystá neobvyklé manévry, zapojí se i 300 českých vojáků

09.06.2018 10:33 Praha - NATO plánuje cvičení Unified Vision a Baltic CESMO, kterým aliance vyzkouší své schopnosti…

Co čela GIBS se nikomu nechce? Babiš vyhlásí druhé kolo výběrového řízení

08.06.2018 17:03 Praha - Do prvního kola výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama