Nový náčelník Generálního štábu Opata jmenoval na Vítkově šest plukovníků

Praha - U příležitosti Dne oslav vítězství jmenoval nový náčelník Generálního štábu Aleš Opata šest nových plukovníků. Slavnostní jmenování se uskutečnilo v Národním památníku na Vítkově.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Aleš Opata (generální štáb)

Nově jmenovaní plukovníci přijali z rukou generálporučíka Opaty dekrety. „Jmenování do nejvyšší důstojnické hodnosti je oceněním vaší kvalitně odvedené práce, které si vážím a za kterou vám děkuji. Dosáhnout této mety mohou jen ti nejlepší. Nové úkoly, které na vás čekají, nebudou vůbec jednoduché, ale já pevně věřím, že je splníte s největším nasazením,“ uvedl Opata.

Za nové plukovníky promluvil v Slavnostní síni Národního památníku na Vítkově vedoucí oddělení vrtulníkového a dopravního letectva sekce rozvoje sil MO plukovník Miloslav Synek. Ve své řeči zdůraznil, že je jmenování nejenom poctou, ale i výzvou a závazkem. „Povýšení je výraz uznání toho, co jsme do této doby pro armádu vykonali, jakou službou jsme prošli a jaké jsou naše osobní kvality. Chceme vás ujistit, že budeme sloužit armádě a vlasti s vysokou odpovědností a loajalitou. Se stejným přístupem budeme plnit všechny stanovené úkoly, které naše pozice přináší,“ uvedl plukovník Synek.


Náčelník generálního štábu dnes rovněž udělil čestné odznaky Armády ČR Za zásluhy I., II. a III. stupně. více než třem desítkám vojenských profesionálů a občanských zaměstnanců. Oceněným poděkoval za dosavadní práci a popřál jim mnoho pracovních i osobních úspěchů.
Opata byl do funkce jmenován v úterý a vystřídal Josefa Bečváře, který na tomto postu strávil tři roky. Už při svém jmenování uvedl, že se chce soustředit na pokračující nábor vojáků a za svoji prioritu považuje rozvoj pozemních sil.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama