Přijímačky do vojenské třídy v Sokolově skončily fiaskem. Šlechtová se zlobí na kraj

Sokolov - Na nově zřízenou třídu střední vojenské školy v Sokolově není zrovna velký nával. Přijímací zkoušky na elektrotechnický obor, který by měl mít podobu detašované třídy při Integrované střední škole technické a ekonomické, nakonec udělali jen dva žáci ze čtrnácti přihlášených. Proto aby byl obor vůbec otevřen ale bylo potřeba sehnat patnáct zájemců. Ministryně obrany Armády Karla Šlechtová za to kárá Karlovarský kraj.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Karlovarský hejtmanka Jana Vildumetzová

Přitom se ještě v lednu počítalo s tím, že by se v Sokolově vyučoval obor strojírenství. Nakonec se zdá, že vše skončilo fiaskem. Přihlásilo se čtrnáct zájemců. Dvanáct z nich skončilo na přezkoušení z matematiky, českého jazyka a literatury a tělesné přípravy.

„Pouze 2 děti udělaly přijímací zkoušky do tolik chtěné vojenské třídy v Sokolove. Je to tristní a Karlovarsky kraj by měl zabrat v přípravě žáků na přijímačky. Ze dvou žáků třídu opravdu neuděláme," kritizuje kraj na sociálních sítích ministryně Šlechtová. 

„Výsledky účastníků přijímacího řízení pro obor Elektrotechnika vojenské školy v Sokolově bohužel nejsou dobré, ale podobně skončilo přijímací řízení do tohoto oboru také v Moravské Třebové, kde bylo 50 uchazečů o studium, přijato je 12. Ředitel školy by nyní měl vyhlásit 2. kolo přijímacího řízení a už nyní slyšíme hlasy, že jej vyhlásí jen pro Moravskou Třebovou, nikoliv pro pobočku v Sokolově. Udělali jsme ve velmi krátké době maximum možného pro to, abychom oslovili budoucí studenty, všemi způsoby jsme propagovali otevření pobočky a ve spolupráci se společností Sokolovská uhelná a s vedením ISŠTE Sokolov pracujeme na zajištění výuky, ubytování budoucích žáků a na splnění všech podmínek. Proto velmi apelujeme na ministryni obrany i ředitele vojenské školy v Moravské Třebové, aby vyhodnotili všechny dopady možného nevyhlášení 2. kola pro Sokolov a ke konečnému rozhodnutí přistoupili se vší vážností," reagovala na prohlášení ministryně karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová.


Přijímací zkoušky na střední školu v Moravské Třebové udělalo 80 z 286 uchazečů. Neúspěšní žáci ztroskotali nejčastěji na matematice a tělesné přípravě. Naopak zkouška z českého jazyka a literatury nedělala problém téměř nikomu. Škola v Moravské Třebové může přijmout 128 studentů na denní a 30 do dálkové formy studia. V nabídce bylo i 32 míst do pobočky v Sokolově.

Karlovarský kraj o zřízení pobočky v Sokolově usiluje hlavně proto, že velká část studentů odchází jinam. Armáda by v Doupově ráda zřídila nové výcvikové středisko a chce využívat karlovarské letiště pro potřeby vzdušných sil.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama