Policie zadržela bývalého jednatele společnosti Lidové domky Hrice, zpronevěřil 40 milionů

Praha - Policie zadržela bývalého jednatele realitní společnosti Lidové domky Pavla Hrice, odsouzeného na šest let za zpronevěru peněz klientů. Hric se nástupu do vězení vyhýbal od loňského léta, dopaden byl letos v dubnu v Praze. O Hricově zadržení dnes informovala Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Hric podle rozsudku zpronevěřil 40 milionů korun. Soud mu za to v červnu 2016 uložil trest šesti let vězení. Většině z 261 poškozených má také uhradit škodu, kterou svým jednáním způsobil. Proti verdiktu, který loni v květnu potvrdil pražský vrchní soud, Hric podal dovolání k Nejvyššímu soudu. To ale nemá odkladný účinek.

Do vězení měl Hric nastoupit loni v červenci. Letos v dubnu policisté podle ČT zjistili, že hledaný jezdí do Prahy, kde ho na Masarykově nádraží zadrželi. Hric používal vlak, aby se vyhnul silničním kontrolám, uvedla ČT.

Společnost Lidové domky lákala v letech 2004 až 2007 zákazníky na koupi rodinného domu s pozemkem za Prahou do tří milionů korun, klienti se však bydlení nedočkali. Část peněz, které lidé složili jako zálohy, totiž Hric podle obžaloby použil v rozporu s účelem svěření - nakoupil za ně jiné pozemky, využil je i na provoz firmy.

Hric se v minulosti hájil tím, že smlouvy s klienty nepodepisoval a nic neorganizoval. Společnost podle něj řídila jeho tehdejší přítelkyně a jeho společník.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama