Vláda podpořila jmenování pěti nových generálů

Praha - Vláda dnes podpořila návrhy premiéra v demisi Andreje Babiše, ministra vnitra Lubomíra Metnara a ministryně obrany Karly Šlechtové (všichni za ANO) na jmenování osmi nových generálů. Povýšení by se mohl dočkat například ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka, šéf protidrogové centrály Jakub Frydrych nebo ředitel pardubických krajských hasičů Miroslav Kvasnička, informovala ČTK mluvčí vlády Barbora Peterová. Dalších pět generálů by mohlo přibýt v armádě. Pokud bude s návrhem souhlasit prezident Miloš Zeman, budou noví generálové jmenováni 8. května.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Armáda České Republiky

Koudelka je dlouholetým pracovníkem kontrarozvědky, v tajných službách pracuje od roku 1992. Deset let vedl odbor kontrašpionáže. Ředitelem BIS je od srpna 2016. Frydrych působí u Národní protidrogové centrály od roku 2000, kde se z řadového policisty vypracoval nejprve na vedoucího odboru, v roce 2007 se stal zástupcem ředitele. Od roku 2009 pak útvaru šéfuje.

Podle mluvčího ministerstva obrany Jakuba Fajnora mají hodnost generálmajora získat ředitel sekce plánování schopností ministerstva obrany Jaromír Alan a ředitel sekce rozvoje sil ministerstva obrany Ivo Střecha. Oba jsou nyní brigádními generály. Tuto hodnost pak mají získat tři nynější plukovníci generálního štábu. Jde o zástupce ředitele sekce rozvoje sil ministerstva obrany Miroslava Hlaváče, zástupce náčelníka Vojenské policie Pavla Chovančíka a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházku.

Jaromír Alan působil v řadě velitelských a štábních funkcí v protiletadlové odbornosti, zúčastnil se nasazení v zahraniční operaci i práce ve strukturách NATO. Vystudoval Vysokou válečnou školu národní obrany v USA. Do současné hodnosti byl jmenován v roce 2016.

Ivo Střecha měl velitelské a štábní funkce v tankové a mechanizované odbornosti včetně velení brigádě, zúčastnil se nasazení ve třech zahraničních operacích i práce ve strukturách NATO. Prošel školou důstojníků v USA a absolvoval Kurz generálního štábu. Do současné hodnosti byl jmenován v roce 2017.

Miroslav Hlaváč působil ve velitelských a štábních funkcí v dělostřelecké odbornosti včetně velení brigádě rychlého nasazení, zúčastnil se nasazení v pěti zahraničních operacích. Absolvoval Královskou akademii obranných studií v Británii. Do současné hodnosti byl jmenován v roce 2007.

Pavel Chovančík měl velitelské a štábní funkce ve spojovací odbornosti a u Vojenské policie, zúčastnil se nasazení ve dvou zahraničních operacích. Do současné hodnosti byl jmenován v roce 2014.

Petr Procházka působil ve velitelských a štábních funkcí ve výsadkové odbornosti včetně pozic zástupce velitele brigády a zástupce velitele Velitelství výcviku-Vojenské akademie. Zúčastnil se nasazení v šesti zahraničních operacích a působil ve strukturách NATO. Do současné hodnosti byl jmenován v roce 2009.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama