Soud poslal expolicistu do vězení, na úplatcích si přišel na pěkný balík

Ústí nad Labem - Bývalý ústecký kriminalista Michal Havel si má odsedět pět let a čtyři měsíce ve vězení. Za úplatky a prodej informací ho tam poslal Okresní soud v Ústí nad Labem. Odsouzeno bylo ještě dalších pět osob. Verdikt není pravomocný.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Havel podle soudu na úplatcích přijal nebo žádal celkem asi 450.000 korun. Za to dodával informace z vyšetřování. Havel jakoukoli vinu popřel s tím, že jde o komplot lidí, jež jako kriminalista protidrogového oddělení sám stíhal.

Podle soudu přijal třikrát 50.000 Kč od Alexandra Joniho za to, že ho bude informovat o chystaných krocích policie. Dalších 200.000 Kč dostal od dealera Pavla Kroka, jenž byl v jiné kauze odsouzen za organizování vývozu drog na Ústecku, Slovensku a v Belgii. Peníze žádal za to, že se postará o trestní oznámení, které mělo být na Kroka podáno. Žádné takové ale nebylo. O dalších 100.000 prý žádal od dalšího muže za to, že mu pomůže s dluhem.

Soud Havla potrestal i za distribuci drog, jednomu muži prý dával pervitin. Při domovní prohlídce našla u Havla GIBS asi 20 gramů kokainu.

Havel má navíc zaplatit peněžitý trest 300.000 korun. Pokud by tak neučinili, hrozí mu rok vězení navíc. Soud nechal propadnout i 80.000 korun, které měl policista doma.

Joni má za poskytnutí úplatku strávit tři roky ve vězení. Je to trest souhrnný, už dříve byl trestán za maření výkonu úředního rozhodnutí, ublížení na zdraví a výtržnictví. Souhrnný podmíněný trest dva roky s odkladem na čtyři roky uložil za pomoc s úplatkářstvím Veronice Buncikové, dříve trestané za pokus o podvod. Tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky dal Františku Kompertovi, jenž byl už loni odsouzen za neoprávněné nakládání s jedy. Za účastenství ve formě pomoci soud potrestal Petra Horáčka třemi lety vězení s podmíněným odkladem na tři a půl roku. Jan Cibrík má za podvod trest dva roky s podmíněným odkladem na 30 měsíců.

Havel se proti rozsudku na místě odvolal. Jeho právní zástupce Jiří Císař žádal v závěrečné řeči zproštění obžaloby. Státní zástupce Radek Bělor si ponechal lhůtu pro případné odvolání.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Nové velitelství vojenských kybernetických sil by mohlo sídlit v Brně

16.07.2018 18:50 Praha - Velitelství vojenských kybernetických sil, které armáda plánuje vybudovat, by mohlo sídlit…

Jaké jsou podmínky ve vazbě? Vězeňská služba zveřejnila zajímavou…

13.07.2018 11:07 Praha - Aktuální statistiky Vězeňské služby ukazují, že v Česku je nyní za mřížemi 1636 obviněných…

Česko odmítá Trumpův návrh: Obranné výdaje musí růst postupně, tvrdí Metnar

12.07.2018 21:26 Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) uvedl, že obranné výdaje České republiky musí růst…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama