Strážníci v Mladé Boleslavi mučili bezdomovce, soud vynesl tresty

Mladá Boleslav - Dva městští strážníci Jaroslav Bělský a Martin Roučkek dostali za týrání bezdomovců v Mladé Boleslavi podmíněné tresty odnětí svobody. Oba také dostali zákaz činnosti a obětem musejí uhradit dohromady 150.000 korun.

Přidejte svůj názor

Bezdomovci

Rozsudek Okresního soudu v Mladé Boleslavi není pravomocný, státní zástupce i obhájci si ponechali lhůtu na odvolání.

Strážníci byli obžalovaní kvůli sedmi případům z let 2013 až 2016. Podle obžaloby strážníci bezdomovce vozili za město, kde se lidé museli zout a strážníci na ně útočili. Někteří bezdomovci vypověděli, že je strážníci spoutali a kopali do nich.

Roučka byl podle soudu ve zkoumaných případech agresivnější, dostal proto přísnější trest. Soud mu uložil trest odnětí svobody v délce tří let, který podmíněně odložil na dobu čtyř let. Roučka nesmí 3,5 roku vykonávat práci v bezpečnostních složkách, a to ani v bezpečnostních agenturách. Bělský dostal u soudu trest odnětí svobody na tři roky s podmínkou na 3,5 roku.

Státní zástupce požadoval v závěrečné řeči přísný nepodmíněný trest vězení. Obhájci strážníků naopak požadovali zproštění obžaloby, jelikož se podle nich nepodařilo dokázat, že se případy skutečně staly.

Strážníci vinu popírají. Zastávají se jich kolegové a ředitel městské policie Tomáš Kypta. Podle něj jsou případy vykonstruované a bezdomovcům jde o mstu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Slovensko nakoupí nové vojenské radary, oslovilo 12 zemí včetně Česka

15.08.2018 14:02 Bratislava/Praha - Slovensko plánuje do roku 2025 koupit 17 vojenských radarů různého dosahu,…

Přes Česko budou jezdit a létat spojenecká vojska. Vláda k tomu dala…

15.08.2018 12:39 Praha - Přes české území budou moci i nadále přejíždět a přelétat spojenecké ozbrojené síly. Vláda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama