Brutální zákrok proti řidiči v Plzni? GIBS policisty dosud neobvinila, zůstávají ve službě

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dosud neobvinila žádného z policistů, kteří loni v Plzni zakročili se zbraní v ruce proti řidiči, jenž na ně blikal kvůli jejich stylu jízdy. Oba muži jsou nadále ve služebním poměru. Inspekce kritiku odmítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Inspekce policie České republiky

Na postup inspekce si stěžoval advokát řidiče. Dozorující státní zástupce ale neshledal v postupu GIBS žádné pochybení, napsal dnes Ivo Mitáček z GIBS na webu inspekce.

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadovali se dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy prý ukázali až po opakované žádosti řidiče.

zdroj: YouTube

GIBS dnešním prohlášením reagovala na zavádějící informace, které se v poslední době objevily v některých médiích a na internetu. "GIBS koná v předmětné věci nadále prověřování, tedy dosud nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby a ani nebyla věc ukončena. K úplnému a objektivnímu zjištění všech skutkových okolností případu jsou prováděny a naplánovány úkony trestního řízení, a to pod aktivním dozorem státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Plzni," řekl.

Inspekce se ohradila i proti kritice, která na její adresu zaznívala kvůli údajné netransparentnosti vedeného řízení. Řidič kontrolovaného auta si stěžoval, že nemůže nahlédnout do spisu. "Nejen tato stížnost, ale i celý postup GIBS byl přezkoumán dozorovým státním zástupcem a nebylo shledáno žádné pochybení na straně inspekce. Důvody k takovému zákonnému postupu GIBS nemohou být námi zveřejněny ani dále komentovány," konstatoval Mitáček.

Oba policisté jsou dál ve služebním poměru. "Informace o jejich odchodu do civilu, které se objevily na internetu, nejsou pravdivé," uvedl Mitáček.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na vojenský den Bahna přišlo 50 tisíc lidí. Lákadlem byly vozy Kajman a…

23.06.2018 18:11 Strašice - Do bývalého vojenského újezdu Brdy, kde se dnes konal tradiční Den pozemního vojska…

Šlechtová na Bahnech: Při ukázkách Armády ČR se trochu zhrozíte

23.06.2018 15:45 Strašice - Na Den pozemního vojska Bahna u Strašic na Rokycansku dorazila i ministryně obrany Karla…

Armádní Bahna 2018: Více než tisíc profesionálů v akci. V Brdech se koná…

23.06.2018 14:57 Aktualizováno Strašice (Rokycansko) - Na armádním cvičišti Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku se dnes koná…

Vláda schválila odchod policejního prezidenta Tuhého z funkce

21.06.2018 19:08 Aktualizováno Praha – Vláda Andreje Babiše schválila odchod Tomáše Tuhého z funkce policejního prezidenta. Šéf…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama