Munici v Květné budou i nadále střežit vojáci

Praha - Sobotkova vláda dnes na svém posledním zasedání ještě schválila prodloužení pomoci armády v muničním skladu v Květné na Svitavsku. I v příštím roce by mělo areál hlídat maximálně 84 vojáků. Do skladu byla převezena munice z Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchl vojenský materiál.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Armáda České Republiky

Ministerstva vnitra a obrany se dohodla na tom, že ostraha bude pokračovat ve stejném režimu jako v posledních třech letech. V Květné je v současnosti nevybuchlou municí zaplněno 12 z 20 skladů.

Materiály pro vládu připomínají, že ostraha prostoru pomocí vojáků byla jednou z podmínek starostů okolních obcí, aby s převozem munice souhlasili. Návrh počítá s tím, že sklady bude podobně jako v minulých letech hlídat 21 vojenských policistů, kteří se budou střídat ve směnách.

Roční náklady na jejich mzdy a další výdaje jako třeba pohonné hmoty se odhadují na devět milionů korun. V záloze bude 63 vojáků, kteří budou nasazeni v případě mimořádných událostí.

"Muniční sklad je střežený 24 hodin, sedm dní v týdnu, jak bylo dojednáno. Nemám hlášeno, že by se do skladu pokusil někdo cizí dostat," sdělil Vojtěch Pražan, vedoucí areálu a místostarosta Květné.

Policie exploze ve Vrběticích vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Z areálu již odjelo 547 kamionů se zbrojním materiálem, poslední zhruba před rokem. Dodnes tam pracují pyrotechnici.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama