ANO má smůlu? V klíčové otázce nemůže počítat s podporou KSČM a SPD

Praha - Ministr obrany v demisi, Martin Stropnický, připustil, že hnutí ANO musí hledat jiné partnery ve Sněmovně, aby schválili vyslání vojáků na zahraniční mise. SPD a KSČM jsou totiž proti.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Armáda České Republiky

Komunisté a členové SPD nechtějí vysílat do zahraničí vojáky, ale naopak požadují vystoupení České republiky z NATO. S tím však ANO nesouhlasí, a proto musí hledat podporu v hlasování o vyslání vojáků na vojenské mise i u stran, se kterými však příliš nespolupracuje.

Kandidátka na novou ministryni obrany, Karla Šlechtová, která je momentálně ministryní pro místní rozvoj v demisi, v rozhovoru pro idnes.cz řekla, co má v novém resortu v plánu: „Teď budu vysílat na vládu a následně do Sněmovny vyslání vojáků do dvou misí v zahraničí. Toto je věc, kde nemusí docházet k nějakému pevnému hlasování mezi třemi nebo čtyřmi stranami, ale tady jde opravdu o to, co si která strana a jaký poslanec o tom myslí.“

Také Šlechtová si je vědoma faktu, že neoficiální koalice ANO, SPD, KSČM byla vytvořena hlavně za účelem ustavení nové Sněmovny, jak se vyjádřil Martin Stropnický i předseda hnutí Andrej Babiš. Jelikož celá SPD požaduje odchod z NATO a Evropské unie, existují témata, která bude hnutí ANO řešit bez hlasů strany Tomia Okamury. „Musím říci, že jsem zcela proti vystoupení naší země z NATO a proti vystoupení naší země z Evropské unie. Nesouhlasím s tím,“ ujistila Šlechtová.

Komunisté nejsou vyloženě pro zrušení vojenských misí. KSČM ve svém programu píše, že by pouze omezila vojenské mise. S SPD se však shodne na vystoupení České republiky z NATO. Na rozdíl od Okamurovců, kteří požadují referendum o vystoupení země z Evropské unie, KSČM volá po omezení bruselské byrokracie a reformě EU.

Referendum, po jakém volá SPD, však ANO odmítá: „Nesouhlasím, aby probíhala taková referenda. Shodli jsme se na zákonu o obecném referendu a tam bude klíčové, jak budou nastaveny podmínky,“ dodala Šlechtová.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama