Policie bude o svátcích v pohotovosti, hlídky mají i dlouhé zbraně

Praha - Česko v době adventu a vánočních svátků chystá intenzivní bezpečnostní opatření, zvýšený počet policistů by měl být v ulicích vidět již od tohoto víkendu. Policie se bude věnovat místům s velkým počtem lidí, například letišti, nádražím, ale i trhům a kulturním akcím.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto

Na tiskové konferenci to dnes řekli první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek a Zuzana Pidrmanová z preventivního policejního oddělení.

"Stejně jako tomu bylo při obdobných svátcích v minulosti, tak budou policisté více vidět. Tam, kde to je vhodné nebo kde to je více potřebné, budou mít dlouhé zbraně," řekl Vondrášek. Podle něj v České republice navíc v současné době nepřetržitě jezdí více než 180 hlídek, které jsou vycvičeny a také vyzbrojeny dlouhými zbraněmi.

"V tuto chvíli ale nevíme o ničem, co by mělo nějakým konkrétním způsobem ohrožovat bezpečnost České republiky," uvedl Vondrášek. Počty nasazených policistů upřesnit nechtěl, budou se odvíjet od konkrétních akcí v krajích. "Síly a prostředky budou vždy přizpůsobeny událostem v konkrétním kraji a budou mírně vyšší, než jsou běžně v průběhu celého roku," řekl.

Připomněl, že v České republice nadále platí první ze čtyř stupňů ohrožení před terorismem, tedy bdělost. V současné době je podle něj v zemi popsáno přibližně 600 takzvaných měkkých cílů, tedy míst s vysokou koncentrací lidí, která nejsou trvale chráněna a mohla by se stát terčem například teroristického útoku.

Před zvýšenou kriminalitou v období Vánoc varovala Pidrmanová, lidé by si měli dát pozor například na zvýšenou aktivitu kapsářů. "Kapsáři využívají míst s vyšší koncentrací osob, využívají nepozornosti například při nakupování vánočních dárků," řekla. Upozornila také na to, že v adventním období chodí častěji podvodné e-maily, nebo na lidi, kteří v ulicích vybírají příspěvky na falešné sbírky.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama