Chovanec odsoudil zásah policistů v civilu. Řidiče údajně i udeřili, stále na něj mířili zbraní

Praha/Plzeň - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes odsoudil chování dvou policistů v civilu, kteří v Plzni mířili zbraní na řidiče, jenž na ně kvůli stylu jejich jízdy v autě zablikal. Krajská policie v Plzni případ prověřila a postoupila ke kázeňskému řízení. Napadený řidič dostal omluvný dopis. Policisté jsou dál ve službě.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra

Událost se stala v druhé polovině září na silnici vedoucí směrem na sídliště Lochotín. Policisté v civilu v civilním autě donutili zastavit řidiče z Karlovarska, který je blikáním upozornil na jejich jízdu. Podle zveřejněného záznamu jeho vůz předjeli, řidiče donutili k zastavení a se zbraní v ruce šli k němu. Údajně ho udeřili do obličeje a stále na něj mířili zbraní.

Policejními průkazy se prokázali až po opakované žádosti řidiče, tvrdí to řidičův právní zástupce, který podal trestní oznámení a zveřejnil videozáznam z auta svého klienta s částí incidentu.

zdroj: YouTube

Podle ministra je chování policistů, které je vidět na videozáznamu, nepřijatelné a musí se důsledně prošetřit. "Je sice otázka, zda je záznam zveřejněný v médiích kompletní a ukazuje událost v celém kontextu, nicméně ze zatím zveřejněných záběrů je evidentní, že takto se policista chovat nesmí," uvedl Chovanec.

Jednání svých podřízených odsoudil i krajský policejní ředitel Pavel Krákora. Věcí se podle něj policie zabývala okamžitě, ještě před medializací události. "Odbor vnitřní kontroly postup a chování policistů prošetřil a celou věc předal k vyřízení příslušnému služebnímu funkcionáři," uvedl Krákora.

Krajská policie dnes vydala prohlášení, v němž jednání policistů rovněž odsoudila. Krákora ho označil za neomluvitelné. "Vedení krajského ředitelství se s takovým jednáním neztotožňuje a nebude je tolerovat žádnému policistovi našeho krajského ředitelství," řekl Krákora. Upozornil ale zároveň, že okolnosti události z 21. září z Karlovarské třídy jsou prezentovány pouze jednostranně.

S postupem krajské policie při řešení incidentu dvojice policistů s řidičem souhlasí policejní prezidium. "V současné době je celá záležitost v kompetenci Krajského ředitelství Plzeňského kraje, kde se jí zabývá odbor vnitřní kontroly," řekla mluvčí prezidenta Eva Kropáčová.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aero Vodochody ukázalo letoun F/A-259 Striker, umožní širokou škálu boje

18.07.2018 19:50 Londýn/Praha - Firma Aero Vodochody představila na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce…

Kriminalita v Česku? Vede jih Prahy a Brno

18.07.2018 15:06 Praha - Kriminalita v Česku trápí hlavně velká města. Vysoká je zejména ve větších krajských…

Kriminalisté budou dnes v Mikulandské zjišťovat, proč spadla část domu

18.07.2018 09:17 Praha - Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil…

Zátah u Berousků kvůli zabíjení tygrů na lektvary pro Vietnamce. Policie…

16.07.2018 19:10 Aktualizováno Praha - Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních a v severních Čechách kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama